Fisz i Emade publikują utwór po aferze z Kazikiem w Trójce Polskim Radiu: "Mój kraj znika"

Bracia Waglewscy opublikowali utwór, który został zadedykowany zawieszonemu pracownikowi Trójki Polskiego Radia. Utwór "Mój kraj znika" autorstwa Fisz i Emade został udostępniony między innymi na YouTube.

"Kazik znika z Trójkowej listy przebojów. Następnego dnia z Trójki znika mój kumpel Bartek Gil. Trójka znika. Mój kraj znika" - napisano na Facebooku duetu Fisz i Emade. Wcześniej artyści zapowiedzieli swój utwór w innym poście:

Miło, że Kazik zmienił swoje sympatie polityczne, a przynajmniej przejrzał na oczy. Oprócz gwiazd rozgłośni, które odchodzą dyrekcja zakazała prowadzenia audycji mojemu kumplowi i wydawcy Magla Wagli - Bartkowi Gilowi. Bartek nie podpisał kuriozalnej i kłamliwej "lojalki". To właśnie także jemu dedykuję nasz kawałek, który znajdzie się na nowym dwupłytowym albumie Tworzywa. Utwór nazywa się "Mój kraj znika", właśnie siedzimy i kończymy go w pocie czoła, by jeszcze dzisiaj w nocy zawiesić klip.

"Trójka znika. Mój kraj znika" - Fisz i Emade udostępnili nowe nagranie

Fisz i Emade to właściwie Bartosz i Piotr Waglewscy. Muzycy są synami Wojciecha Waglewskiego, założyciela i lidera zespołu Voo Voo. Wszyscy związani byli z Trójką Polskim Radiem. Wojciech Waglewski i Fisz prowadzili nawet audycję "Magiel Wagli".

 

Muzycy udostępniając utwór zadedykowali go Bartoszowi Gilowi, który został zawieszony w pracy po tym, jak nie zgodził się podpisać oświadczenia, że ostatnie notowanie Listy Przebojów Radiowej Trójki zostało zmanipulowanie. Pierwsze miejsce zajął wtedy utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w którym wokalista krytykuje Jarosława Kaczyńskiego. 

Zobacz wideo #Hot16challenge2 - Oto nasi faworyci [Popkultura Extra]
Więcej o: