Anna Gacek komentuje aferę z LP3: Kolejny koszmar bezsensownych ruchów

Anna Gacek po tym, jak unieważniono 1998 notowanie "Listy Przebojów Trójki", w którym wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", a Marek Niedźwiecki odszedł z pracy, umieściła w sieci swój komentarz w tej sprawie.
Zobacz wideo

Anna Gacek, której odejście z radiowej Trójki spowodowało całą falę następnych rezygnacji, była jedną z osób, które w przeszłości prowadziły "Listę Przebojów Trójki". Dziennikarka skomentowała zamieszanie z piątkowym notowaniem. W swoim wpisie zwraca uwagę, że audycję tworzyło kilka osób, w które uderzają oskarżenia o fałszowanie głosowania.

>>> Dziennikarze Polskiego Radia ogłaszają protest. "Przeciwko cenzurze, sukcesywnemu niszczeniu Trójki" <<<

Anna Gacek: Za tym wszystkim są prawdziwe historie tych, którym zmienia się życie, rozsypuje jego część

Anna Gacek podzieliła się swoim zdjęciem zrobionym w studio Trójki - wykonała je Halina Wachowicz chwilę przed tym, jak dziennikarka poprowadziła po raz pierwszy "Listę Przebojów Trójki". I to na postaci Wachowicz, która pracuje przy każdym wydaniu LP3, i Bartosza Gila skupiła się Gacek. Jej zdaniem oskarżenia o fałszowanie listy uderzają właśnie w nich i z szacunku do Wachowicz nie może dosadnie określić, jak bardzo to krzywdzące:

Uderzenie w ich profesjonalizm, sumienność, szczerość, to nie wielka polityka, to coś innego, to słowo, którego użycia Halinka - najszlachetniejszy i najlepszy człowiek, jakiego znam - nie wybaczyłaby mi, więc go nie użyję.

"Tym razem w tym nie uczestniczę, patrzę tylko na ten kolejny koszmar bezsensownych ruchów, na wszystkie nagłówki, emocje, słuszne rozgoryczenie słuchaczy, reakcje artystów. Ale za tym wszystkim są nie dobrze klikające się hasła, nie #, nie wielkie słowa małych ludzi, a prawdziwe historie tych, którym zmienia się życie, rozsypuje jego część" - zwraca uwagę w dalszej części wpisu Anna Gacek. Na sam koniec wyraziła nadzieję, że mimo wszystko sprawiedliwości stanie się zadość:

Wiem także, głęboko wierzę, że zło nie wygrywa. Ani na Liście Przebojów Trójki, ani w życiu.

W komentarzach pod wpisem fani zwracają uwagę, że całe to zamieszanie uderza nie tylko w pracowników radia, lecz także w słuchaczy: "Rozsypuje się nie tylko życie pracowników Trójki, ale też zwykłych słuchaczy - mnie Trójka jeszcze do niedawna wyznaczała rytm dnia czy tygodnia, teraz nie tylko trudno mi się odnaleźć w czasie pandemii, ale też w czasie bez Trójki, której już nie da się słuchać", "Mam nadzieję, że przyjdzie jeszcze taki dzień, kiedy wstając rano, usłyszę, jak zawsze herosów trójkowych. Czy oni naprawdę tego nie rozumieją, że wyrywają ludziom serca? Przecież to jest nasza trójka, z którą dorastaliśmy....", "Trójka towarzyszyła mi, odkąd pamiętam. Czuję się jak po amputacji... Nie umiem słuchać innego radia...".

>>> Trójka. Marek Niedźwiecki odchodzi z radia. "W związku z posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji" <<<

Przypomnijmy, że po tym jak w 1998 notowaniu "Listy Przebojów Trójki" wygrał krytyczny wobec Jarosława Kaczyńskiego utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", informacja na ten temat szybko zniknęła ze strony radia. W sobotę 16 maja dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski oświadczył, że podczas głosowania został złamany regulamin, dlatego redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu wyboru słuchaczy. Tego samego dnia media obiegła informacja o zawieszeniu dziennikarza Trójki Bartosza Gila, który odmówił podpisania się pod listem, potwierdzającym, że w głosowaniu doszło do pomyłki. Tego samego wieczoru Zbigniew Preisner poinformował na Facebooku, że w związku ze sprawą z radia odchodzi Marek Niedźwiecki, co dziennikarz potwierdził w niedzielę.

"W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - napisał Marek Niedźwiecki. Odeszli też Hirek Wrona, Wojciech Mazolewski i Marcin Kydryński, który ze słuchaczami pożegnał się na antenie. To kolejna fala odejść z radiowej Trójki - kiedy Anna Gacek straciła swoje audycje i pożegnała się z anteną, z radia odszedł także Wojciech Mann. Potem dołączyli Dariusz Rosiak, Gaba Kulka, Jan Młynarski, Jan Chojnacki, Wojciech Waglewski i jego syn Fisz, Dariusz Bugalski i Paweł Drozd.

>>> Wojciech Mann o unieważnieniu Listy Przebojów Trójki: Ta drabina na samej górze ma pana Kaczyńskiego <<<

Więcej o: