Radiowa Trójka. Agnieszka Szydłowska odchodzi z pracy. "Kontynuacja niechlubnej wyliczanki"

Dziennikarka muzyczna Agnieszka Szydłowska jest kolejną osobą, która postanowiła zakończyć współpracę z Trójką. Wcześniej decyzję o odejściu z radia podjęli Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Te odejścia to pokłosie awantury z anulowanym notowaniem LP3, w którym wygrała piosneka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".
Zobacz wideo

Afera w Trójce doprowadziła do tego, że po 17 latach z pracy w rozgłośni zrezygnowała Agnieszka Szydłowska. W poniedziałek poinformowała o tym na Facebooku. To ona tworzyła takie audycje jak "Program Alternatywny" czy weekendowy "Radiowy Dom Kultury", relacjonowała też dla rozgłośni festiwale muzyczne.

>>> Wojciech Mann o unieważnieniu Listy Przebojów Trójki: Ta drabina na samej górze ma pana Kaczyńskiego <<<

Agnieszka Szydłowska odchodzi z radiowej Trójki

Agnieszka Szydłowska w poniedziałek poinformowała, że odchodzi z pracy. - Moje ostatnie słowo: złożyłam dzisiaj wypowiedzenie, zatem po zakończeniu procedur i terminów wynikających z umowy przestanę być pracownikiem radiowej Trójki - napisała dziennikarka na profilu PS na Facebooku. Podkreśliła:

W ostatnich latach podpisałam wiele listów w obronie kształtu Trójki i przeciwko jej dewastacji. To, że Trójka nadal działa to w wielu miejscach zasługa wyłącznie samego zespołu, który łata profesjonalizmem dziury nieumiejętnego zarządzania. Ostatni akord- ta 'pandemiczna' ramówka. Tak naprawdę zaorała naszą antenę pozbawiając słuchaczy ulubionych programów. I - nad czym bardzo ubolewam - dostępu do informacji kulturalnych i wymiany myśli. Co było dalej - wiecie. Marek, Hirek, Marcin. Kontynuacja niechlubnej wyliczanki.

Podziękowała współpracownikom z Trójki za lata wsparcia, muzykom, którzy powierzali jej swoje albumy przed premierą i słuchaczom, za to, że z nią byli. Podkreśliła też, że nie żegna się z Bartkiem Gilem i Agnieszką Obszańską - napisała, że "po prostu musimy sobie znaleźć nowy pokój 11". Dziennikarka była członkinią Akademii Muzycznej Trójki, współpracowała też z TVP, dla której współprowadziła takie programy jak "Pegaz", "Po godzinach" czy "Kinematograf".

>>> Anna Gacek komentuje aferę z LP3: Kolejny koszmar bezsensownych ruchów <<<

Odejście dziennikarki skomentował m.in. zespół Pablopavo. - Gdy byliśmy jeszcze bardzo niszowymi ludzikami, zapraszała nas do audycji, grała nasze numery jako pierwsza w 3 programie PR. Zawsze przygotowana, zawsze zaciekawiona, zawsze z pytaniami spoza sztampowej puli pytań. Ale też chciałbym tu jako słuchacz dodać dwa słowa. Moim zdaniem o muzyce 'alternatywnej' nikt lepszego programu nie robił. Agnieszka grała szeroko, nie zamykała się w gatunkach, w 'znajomych', w koteriach. Smutne to wszystko i deprymujące. Ode mnie i ludzików ukłony - czytamy w poście.