Jeszcze jedno Hot16Challenge2? Tak, i to jakie! Do akcji dołącza NOSPR

Był Solar, byli Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Majka Jeżowska, Mata i jego tata, a nawet sam prezydent Andrzej Duda. Teraz swój kawałek w ramach Hot16Challenge2 publikuje Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach.

Tak rapują muzycy orkiestry symfonicznej:

Zespół Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia utworzył w 1935 roku w Warszawie i prowadził do wybuchu II wojny światowej Grzegorz Fitelberg. W roku 1945 orkiestrę reaktywował w Katowicach Witold Rowicki. Prócz nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia zespół ma w swoim dorobku ponad 200 albumów, koncertował na całym świecie.

W czerwcu zeszłego roku na Stadionie Śląskim aż 43 tysiące widzów oglądało Scenozstąpienie - finałowy koncert projektu MIUOSH | SMOLIK | NOSPR. Na scenie pojawili się wtedy również Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, Paluch, Kev Fox, Natalia Grosiak, Katarzyna Kurzawska oraz Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk".

Hot16Challenge2 - co to za akcja?

Hot16Challange2 to akcja, a przede wszystkim zbiórka pieniędzy w serwisie Siępomaga.pl, którą zainicjował raper Solar - początkowo była skierowana przede wszystkim do środowiska hip-hopowego. Solar wyjaśnia:

W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem.

Ludzie wpłacają różne kwoty - są i takie po 5 złotych, i dużo większe. Taco Hemingway zdecydował się wesprzeć medyków kwotą 100 tysięcy złotych. W tym momencie (19 maja o 13:55) na koncie zbiórki jest blisko 2,8 mln złotych.

Zobacz wideo #Hot16challenge2 - Oto nasi faworyci [Popkultura Extra]

By o zbiórce było głośno, związane są z nią wyzwania. Nominowane osoby muszą zarapować 16-wersowy utwór. W akcji wzięli udział m.in. Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Maryla Rodowicz i Cezary Żak oraz Artur Barciś, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Seweryn, Wojciech Mann, Mata i jego ojciec prof. Marcin Matczak, RPO Adam Bodnar czy prezydent Andrzej Duda.

Więcej o: