Krzysztof Zalewski usłyszał, że jego piosenkę grają w Trójce. Komentuje jednoznacznym gestem

Radiowa Trójka mimo bojkotu polskich artystów dalej puszcza ich piosenki. Krzysztof Zalewski dowiedział się od znajomego, że jego utwór poleciał na antenie. Zamieścił w mediach społecznościowych fotografię, na której wykonuje jednoznaczny gest powszechnie uważany za wulgarny. - Murem za Niedźwieckim - napisał pod zdjęciem.
Zobacz wideo

Polscy artyści postanowili zbojkotować radiową Trójkę po aferze z anulowanym notowaniem "Listy Przebojów Trójki". Na wieść o tym, że Marek Niedźwiecki odszedł z pracy jako jeden z pierwszych swój sprzeciw wyraził w mediach społecznościowych Dawid Podsiadło. Napisał wyraźnie, że nie chce, by jego muzyka była emitowana na antenie po tym, co się stało. Do bojkotu dołączyli kolejni muzycy, w tym m.in. Krzysztof Zalewski.

>>> Artyści ruszają z bojkotem Trójki. Wśród nich Podsiadło. "Moje utwory nie powinny być grane na antenie" <<<

Zalewski bojkotuje Trójkę i naśladuje gest posłanki Lichockiej

Krzysztof Zalewski nie chce, by jego muzyka była puszczana na antenie Trójki. Swoją niechęć zobrazował zdjęciem, na którym pokazuje środkowy palec - zupełnie niczym posłanka Joanna Lichocka, kiedy w Sejmie przegłosowano przyznanie dwóch mld na media narodowe.

Muzyk podkreślił, że choć nie ma wpływu na to, czy jego piosenki lecą na antenie Trójki, to sobie tego nie życzy:

Właśnie kumpel mi napisał, że lecę w Trójce. Wiem, że nie mam na to wpływu, ale chciałbym uprzejmie zaznaczyć, że nie życzę sobie tego. Mam nadzieję, że Trójka, której słuchałem od brzdąca wróci jeszcze, ale to co jest teraz nie ma z nią nic wspólnego.
 

Dodał też hasztagi o treści "murem za Niedźwieckim" i odwołał się do piosenki "Mój kraj znika". To smao zdjęcie na Facebooku w ciągu niecałych dwóch godzin zyskało 10 tysięcy polubień. W komentarzach czytamy jednak, że "gest posłanki Lichockiej" wzbudził mieszane uczucia fanów artysty: "Jakoś nie do końca podoba mi się ten gest. W Trójce zostało jeszcze wielu wspaniałych redaktorów i chociażby z szacunku do nich ten palec wygląda słabo. Ale co ja tam wiem, wychowała mnie Trójka...", "Po tym, co się stało, taki gest to Pikuś", "I to jest jedyny możliwy znak dla aktualnego prezesostwa i dyrektorostwa Polskiego Radia oraz Trójki. Aha, i dla paru osób - nibydziennikarzy z ich nadania", "Rozumiem brak zgody na publikacji ale o czym ma świadczyć ten palec?", "Dzisiaj Borys Budka wyjaśnił to w P3PR dyplomatycznie i wolałbym dyplomatyczny język w przestrzeni publicznej, ale rozumiem, że to nawiązanie do pewnego gestu...".

>>> Po aferze w Trójce Radio Nowy Świat ma dwa razy większe wpłaty od słuchaczy. Zbiórka idzie na milion <<<

Także inni artyści sprzeciwiają się działaniom Trójki. Dawid Podsiadło napisał, że ostatnie wydarzenia to przykład "demolowania kultury" i dlatego też nie chce, by jego utwory były grane na antenie. To ma się zmienić dopiero, kiedy "twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki". W tej deklaracji dołączyli do niego także m.in. Organek, Muniek Staszczyk, Daria Zawiałow, Mary Komasa a także wytwórnia Mystic Production, co oznacza, że z anteny radia znikają utwory m.in. Deep Purple, Nicka Cave'a, Marillion, Lao Che, Sorry Boys, Artura Andrusa czy Piotra Bukartyka. Zerwanie współpracy z Trójką zapowiedział także pisarz Mariusz Szczygieł.

Więcej o:
Komentarze (95)
Krzysztof Zalewski usłyszał, że jego piosenkę grają w Trójce. Komentuje jednoznacznym gestem
Zaloguj się
 • nienoto

  Oceniono 53 razy 51

  W sumie szacunek że nie chcą by ich grali, bo to nie jest pusty gest, kwoty z zaiks są spore. Stracą realną kasę

 • lynxu

  Oceniono 31 razy 29

  Tyle lat Trójka istniała, zarządy się zmieniały ale to PiS ostatecznie położył radio.... można lubić lub nie lubić PiSu ale faktu zniszczenia tego ośrodka kulturotwórczego podważyć się nie da. Smutne to.

 • facet1

  Oceniono 28 razy 26

  I super:-) młody człowiek a potrafi docenić jak ważna była 3 w kształtowaniu gustów muzycznych całych pokoleń. Niech sobie pisiorki sami słuchają swoich "bardów" ich partyjki.
  Brawo Zalef.

 • antykancelista73

  Oceniono 30 razy 26

  na każdym kroku ye bać kaczą hołotę!!!!!

 • guru133

  Oceniono 24 razy 22

  PiSlamskie szuje. No ale skoro naczelny wódz jest szują, to i jego poddani nie są lepsi. Ale do czasu. " A mury runa, runą runą......"

 • sebastianmajewski

  Oceniono 21 razy 19

  Kiedy to szambo ,które zalało Polskę wreszcie spłynie? Tyle tego gówna teraz i strasznie śmierdzi.

 • szumarek

  Oceniono 19 razy 17

  To jest gest wprost, Lichocka tylko "poprawiała" sobie włosy.
  Jak słychać radio ma to głęboko w ... regulaminie.

 • 1963mw

  Oceniono 19 razy 15

  Ból osób niskich i niechlujnych jest większy z uwagi na upakowanie organów w małym ciele, ale też smród większy bo kalesony i majtosy bliżej nosa. Czasem TW Balbyna ma kłopot odróżnić ból od smrodu. Może to jest bolesny smród albo smrodliwy ból?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX