Afera w Trójce. Kazik Staszewski apeluje krótko: Żądam wycofania piosenki z LP3

Kazik Staszewski dotąd nie komentował skandalu wywołanego anulowaniem 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Teraz jednak wykonawca utworu "Twój ból jest lepszy niż mój", który jest niejako źródłem zamieszania, postanowił ostatecznie wycofać piosenkę z audycji.

Krytykująca Jarosława Kaczyńskiego piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" trafiła na szczyt Listy Przebojów Marka Niedźwieckiego - potem zniknęła, zaczęła się zaś dyskusja o cenzurze w Polskim Radiu. I fala odejść kolejnych trójkowych gwiazd.

Ze strony Kazika po tym wszystkim do mediów trafiła tylko informacja, że jego zdaniem komentarz jest niepotrzebny, bo "to się komentuje samo". Teraz na stronie Kultu możemy znaleźć jednak krótkie oświadczenie.

>>> Michał Olszański kończy z Trójką. "Oskarżenia wobec Niedźwieckiego i Gila to obrzydliwość" <<<

Kazik żąda wycofania jego piosenki z Trójki

W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania mojej piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Kazik Staszewski - brzmi komunikat.

Co ciekawe, w międzyczasie zespół Kult w jednym ze swoich postów zachęcał, by słuchacze wciąż głosowali na piosenkę Kazika w LP3, a dyrekcja radia zapewniała, że nie usunie jej z listy plebiscytu. Jak widać, wokalista ostatecznie jednak podjął decyzję, że woli, by sporny utwór zniknął z programu i takie życzenie miał wyrazić w mailu do Trójki widocznym na zdjęciu w poście.

Do tej pory władze Trójki na różne sposoby próbowały udowodnić, że utwór nie wygrał notowania LP3. Najpierw twierdzono, że został złamany regulamin głosowania (dodajmy, że ten ma zostać napisany w najbliższym czasie), a piosenka została dodana spoza listy. Potem usłyszeliśmy, że prowadzący program przesunęli ją ręcznie z czwartego miejsca na pierwsze. Na poparcie tych wywodów opublikowano wręcz nagrania przedstawiające "zabezpieczone dowody informatyczne", zapowiedziano też audyty poprzednich notowań, by ujawnić rzekome nieprawidłowości w głosowaniu.

 

Całe to zamieszanie spowodowało, że z pracy w Trójce zrezygnował prowadzący od 35 lat LP3 Marek Niedźwiecki, dołączyli do niego następni dziennikarze i dziennikarki (Kydryński, Wrona, Szydłowska, Mazolewski, Olszański, a w końcu także Piotr Metz). Coraz więcej artystów, takich jak Dawid Podsiadło, Tomasz Organek, Daria Zawiałow czy Muniek Staszczyk ogłasza bojkot rozgłośni i nie chce, by ich muzyka była puszczana na antenie Trójki. Krzysztof Zalewski na wiadomość, że jego piosenka została tam zagrana, umieścił w sieci wymowne zdjęcie, na którym wykonuje "gest posłanki Lichockiej".

>>> Krzysztof Zalewski usłyszał, że jego piosenkę grają w Trójce. Komentuje jednoznacznym gestem <<<<

Afera w Trójce nabiła też gigantyczną oglądalność najnowszej piosence Kazika. Jeszcze w piątek 15 maja w południe na Youtubie klip miał 1,2 mln wyświetleń. W poniedziałek licznik pokazywał już 5,4 mln odtworzeń, we wtorek mamy już 6,76 wyświetleń. 

Więcej o: