Po aferze z piosenką Kazika z Trójki odchodzi Piotr Metz. Pokazał nocnego SMS-a od dyrektora stacji

- Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie - tak brzmiał SMS od dyrektora Trójki do Piotra Metza. Szef redakcji muzycznej Programu Trzeciego Polskiego Radia pokazał go w czasie rozmowy z Moniką Olejnik. Potwierdził także, że odchodzi z rozgłośni.

Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki, w rozmowie z Moniką Olejnik potwierdził, że jest na wypowiedzeniu.

Uznałem, że nie mogę zaakceptować sposobu zarządzania ludźmi i sposobu traktowania ludzi jak Marka Niedźwiedzkiego ostatnio. I takich SMS-ów jak ten

- powiedział dziennikarz muzyczny, po czym pokazał słynną już nocną wiadomość od dyrektora Trójki Tomasza Kowalczewskiego. "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie" - brzmi treść SMS-a [pisownia oryginalna - red.]. Metz przyznał, że chodzi o piosenkę Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój".

Kazik wycofał tę piosenkę z naszej Listy Przebojów. Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet, powiedziałbym, fundamentalny

- dodał szef redakcji muzycznej Trójki.

Wycofanie piosenki Kazika

Przypomnijmy, że w piątek utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Trójki. Utwór ten jest krytycznym komentarzem do wizyty prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu na Powązkach 10 kwietnia. Wówczas, z powodu epidemii, cmentarz był zamknięty dla odwiedzających. W sobotę lista zniknęła ze strony internetowej Polskiego Radia. Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski stwierdził w oświadczeniu, że złamano regulamin i w głosowaniu znalazła się piosenka "spoza listy".

Czytaj także: Afera w Trójce. Kazik Staszewski apeluje krótko: Żądam wycofania piosenki z LP3

Zobacz wideo #Hot16challenge2 - Oto nasi faworyci [Popkultura Extra]
Więcej o: