Dziennikarz Trójki skomentował na antenie sytuację w radiu: Zniknął magnes, który mnie przyciągnął

"W ciągu ostatnich kilku dni z Programu Trzeciego Polskiego Radia odeszło kilka osób, które dla mnie osobiście są legendami dziennikarstwa radiowego" - stwierdził dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia Patrycjusz Wyżga, rozpoczynając wtorkowe popołudniowe wydanie programu "Zapraszamy do Trójki". Jak dodał, coraz mniej jest w stacji osób, które budzą jego "największy szacunek i zawodowy zachwyt".

We wtorek o planowanym odejściu z Trójki poinformował dyrektor redakcji muzycznej Piotr Metz, w ostatnich dniach z rozgłośnią pożegnali się również Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Michał Olszański, Agnieszka Obszańska, Agnieszka Szydłowska i Marcin Kydryński. Zawieszono w obowiązkach współautora Listy Przebojów Trójki Bartosza Gila.

W ostatnim zestawieniu Listy Przebojów Trójki zwyciężył utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój" (krytyczny wobec prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego). Według władz Trójki i Polskiego Radia doszło do manipulacji przy liczeniu głosów i utwór powinien znaleźć się nie na pierwszym, a na czwartym miejscu.

Dziennikarze radia przekonują natomiast, że nie doszło do żadnej manipulacji i głosy policzono uczciwie, a dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski miał osobiście zabiegać o to, by utwór nie był emitowany w stacji.

Zobacz wideo Cenzura w Hollywod. Co było zabronione i jak obchodzili to twórcy?

"Zniknął magnes, który przyciągnął mnie na Myśliwiecką"

Do ostatnich odejść z radiowej Trójki odniósł się we wtorkowym wydaniu programu "Zapraszamy do Trójki" dziennikarz stacji Patrycjusz Wyżga.

- Emocje, jakie mi teraz towarzyszą, myślę, że mogą się państwo domyślać. Z jednej strony bardzo się cieszę, bo po bez mała dwóch miesiącach nadawania z domu znowu jestem przy Myśliwieckiej. To jednak zupełnie inna energia, czar tego miejsca jest nie do podrobienia, to bez wątpienia najlepszy radiowy adres w historii tego kraju. Tak było dotąd. Z drugiej bowiem strony, nie było jeszcze bardziej ponurego dnia, w którym rozpoczynałem popołudniowe wydanie "Zapraszamy do Trójki"

- powiedział.

- W ciągu ostatnich kilku dni z Programu Trzeciego Polskiego Radia odeszło kilka osób, które dla mnie osobiście są legendami dziennikarstwa radiowego. Razem z innymi, którzy w ciągu ostatnich kilku miesięcy i kilku lat opuścili Trójkę, zniknął magnes, który przyciągnął mnie na Myśliwiecką - dodał.

Wyżga podkreślił, że "wciąż są naturalnie w Trójce osoby, dziennikarze i nie tylko dziennikarze, którzy budzą jego największy szacunek i zawodowy zachwyt, ale jest ich coraz mniej".

Dziennikarz zacytował też list od słuchacza, który został skierowany nie tylko do Wyżgi, ale również innych pracowników Trójki. "Proszę: nie odchodź, zostań w Trójce, zostań ze mną w samochodzie, w pracy i w domu. Ta zima musi minąć, a Trójka jest cenniejsza niż chwilowe zawirowania" - brzmiał fragment listu.

"Zniszczono radio, które tworzyliśmy z sercem, nie pozwolimy zniszczyć naszych Przyjaciół" - napisał później Wyżga na Facebooku.

Więcej o:
Komentarze (12)
Dziennikarz Trójki skomentował na antenie sytuację w radiu: Zniknął magnes, który mnie przyciągnął
Zaloguj się
 • last.j23

  Oceniono 9 razy 9

  Zatrudnią głupków z Torunia i wykończą trójkę ostatecznie.

 • kac

  Oceniono 8 razy 8

  Zamiast magnesu który przyciągał, jest pisowski smród, który odpycha...
  Smród moralnego upadku.

 • amadeusz191

  Oceniono 6 razy 6

  Tak po ludzku i przy uwzględnieniu zdrowego rozsądku to im się bardzo dziwię.Mają już 2 stacje typowo propagandowe (choć jeszcze nie osiągające dna Kurskiego): Jedynkę i Polskie Radio 24.
  Po diabła im jeszcze ta Trójka na dobitek ? Stalin mawiał,że przerobić Polskę na modłę komunistyczną,to jakby próbować osiodłać krowę. Tu ,mając pieniądze i władzę,wszystko można,usuwając zdolnych ludzi,a zarazem tracąc słuchaczy.Tylko po co?

 • Bogna Badowiec

  Oceniono 5 razy 5

  Nie dajcie się! Jako obywatelka płacąca wciąż abonament radiowy chcę dać wypowiedzenie obecnej dyrekcji Trójki i PR. Jesteśmy ich pracodawcą i mogę zwolnić tych państwa chyba

 • face42

  Oceniono 4 razy 4

  Kowalczewski.
  WTF?!

 • spyderman2

  Oceniono 2 razy 2

  dajcie tam dude na mikrofon, niech rapuje o swym panie kałczyńskim

 • darrek11

  0

  Rozumiem że pan Patrycjusz dostanie co najmniej "upomniany" za tak jawna krytykę przełożonych.

 • wl83

  0

  Dodam jeszcze że Patrycjusz puścił piosenkę Młynarskiego "Co by tu jesze" na koniec...

 • o.n

  0

  Teraz to już jest tragedia. Słucham Trójki i jest bardzo smutno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX