Tomasz Rożek odchodzi z Trójki. Ze stacją żegnają się też kolejni pracownicy

Dziennikarz naukowy Tomasz Rożek odchodzi z Trójki. Na antenie stacji prowadził audycję "Pytania z kosmosu". To kolejne odejście pracownika po unieważnieniu piątkowej Listy Przebojów po tym, jak na pierwszym miejscu znalazła się piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego.

Rożek jest popularyzatorem nauki, prowadził m.in. "Sondę 2" w TVP, a także autorem książek.

Trójka. Odchodzi Tomasz Rożek, a także inni

- Dziś ze słuchaczami Trójki pożegnał się Tomasz Rożek- taką informację podał profil zrzeszający fanów "dawnej" Trójki - "Ratujmy Trójkę".  Poinformował także o odejściu innych pracowników Programu Trzeciego Polskiego Radia - Filipa Jaślara,  Łukasza Błąda i Krzysztofa Szubzdy.

Już kilka dni temu Rożek przeciwstawił się temu, co dzieje się w Trójce. "Przez wiele lat pracowaliśmy na to, byście mogli słuchać Trójki z przyjemnością. Żeby to było dobre i mądre radio. Teraz musimy zaprotestować. Przeciwko odebraniu stacji wiarygodności. Przeciwko skandalicznemu traktowaniu dziennikarzy. Przeciwko cenzurze. Przeciwko sukcesywnemu niszczeniu radia" - pisał, podobnie jak inni protestujący dziennikarze, i dodawał:

Mamy dość wystawiania Trójki na nieustanne zarzuty zakłamywania rzeczywistości i ingerencji polityków. Stało się za dużo. Dość! Stoimy murem za Markiem Niedźwieckim i Bartoszem Gilem.

Trójka. Byli prezesi TVP i PR we wspólnym oświadczeniu: Takie media publiczne nie mają racji bytu >>

Tomasz Rożek jest szefem działu "Nauka i gospodarka" w tygodniku "Gość Niedzielny", w serwisie You Tube ma własny kanał "Nauka. To lubię". Od marca 2016 do grudnia 2018 roku prowadził program "Sonda 2", nową wersję programu "Sonda" - był to program popularnonaukowy emitowany na antenie Telewizji Polskiej od 8 września 1977 do 29 września 1989 toku, prowadzony przez Zdzisława Kamińskiego i Andrzeja Kurka. Niestety, obaj prowadzący zginęli w wypadku samochodowym koło Raciborza 29 września 1989. Auto prowadził Andrzej Gieysztor, który również poniósł śmierć.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwis "Nauka w Polsce" Polskiej Agencji Prasowej uhonorowało Rożka w 2008 tytułem Popularyzatora nauki, a w kwietniu 2020 Tomasz Rożek otrzymał nagrodę rady programowej Polskiego Radia za audycję "Pytania z kosmosu". Jest współzałożycielem Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl.

Dziennikarze odchodzą z Trójki po unieważnieniu Listy Przebojów z 15 maja, po tym, jak na pierwszym miejscu znalazł się utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. Ze stacją rozstali się m.in. dyrektor muzyczny Piotr Metz, prowadzący Listę Przebojów Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Piotr Kaczkowski, Agnieszka Obszańska, Michał Olszański czy Marcin Kydryński.

Po aferze z piosenką Kazika z Trójki odchodzi Piotr Metz. Pokazał nocnego SMS-a od dyrektora stacji >>

Więcej o:
Komentarze (281)
Tomasz Rożek odchodzi z Trójki. Ze stacją żegnają się też kolejni pracownicy
Zaloguj się
 • pedro.666

  Oceniono 144 razy 138

  To dosyć zabawne, że dyrektor Trójki może obalić władzę PiSu :)
  Taka akcja na miesiąc przed wyborami może być tzw "kamyczkiem, który porusza lawinę".
  Pisowski beton oczywiście zagłosuje na Dudę bez względu na wszystko, ale dla tych, co się wahają tego typu historie często pełnią funkcję języczka u wagi.
  A jak poleci Duda, to...

  I w ten sposób nasza stara, dobra Trójka może uratować nam Polskę :)
  Oby!

 • bbarab

  Oceniono 104 razy 100

  Teraz kultową kiedyś Trójkę przejmie ojciec dyrektor, wpuści tam swoich wychowanków i zrobi z niej Trójcę.
  Alleluja i do przodu!

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 66 razy 54

  Ten Rożek to jakiś TW. W dodatku na pewno emeryt. Prawda, pisowskie przygłupy?

 • luksusowy_jacht

  Oceniono 57 razy 53

  Panie Tomaszu, dziękujemy za wszystko i proszę się nie martwić, pan jest młody, pan jeszcze wróci. Inni mogą nie doczekać...

 • stamina

  Oceniono 50 razy 46

  Zenek poprowadzi. Jego muzyka jest z kosmosu to i z tą audycją da radę.

 • kaszanka_z_ziemniaka

  Oceniono 43 razy 37

  Wszystkie audycje poprowadzi Strzyczkowski z Łodejem przy wsparciu "młodych, zdolnych, nawet tylko chcących".
  Łodej będzie udawał, że się nic nie dzieje a Strzyczkowski będzie wyciszał niepokorne głosy słuchaczy, komentując po rozłączeniu "szanowny Panie, nie podzielam Pana opinii, nie mam sobie nic do zarzucenia"

 • w-zadnym-trybie

  Oceniono 33 razy 29

  Za chwilę Tomasz Kowalczewski będzie człowiekiem wielu talentów (śpiewam, tańczę, recytuję). Poprowadzi listę przebojów i program popularnonaukowy.
  Mówiąc poważnie, skala nieudacznictwa może śmiało równać się z tym, co wykonali nowi zarządcy stadniny koni w Janowie. Oni wszyscy mają świetnego nauczyciela: to oczywiście Jacek Sasin, człowiek - demolka.

 • signum_t

  Oceniono 30 razy 28

  Dziennikarz "Niedzieli"protestuje przeciwko PiSowskim władzom radia? Źle się dzieje w państwie Kaczyńskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX