Trójka. Z powodu braków kadrowych prowadzącym pasmo został były wicedyrektor

Z powodu braków kadrowych we wtorek jako prowadzący pasmo w Trójce pojawił się były wicedyrektor rozgłośni Mariusz Cieślik - informuje Press.pl. Dzisiaj także jest na antenie przez kilka godzin. W ciągu ostatnich pięciu dni z Programu Trzeciego Polskiego Radia odeszło przynajmniej kilkunastu pracowników.
Zobacz wideo Afera w „Trójce”. Girzyński: To sabotaż polityczny

Mariusz Cieślik to dziennikarz, prozaik, autor programów telewizyjnych, satyryk, scenarzysta. W latach 2018-2020 był zastępcą dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia. Teraz pracuje w Trójce jako prowadzący audycje "Klub Trójki", "Kwestia kultury" i "Przodownicy lektury". Już we wtorek był gospodarzem programu między 9 a 12, a dzisiaj jest na antenie od 10 do 15.

Afera w Trójce. Po unieważnieniu listy przebojów odchodzą kolejni pracownicy

Od początku roku ze stacji odeszło kilkanaście osób, które tworzyły stację przez lata. W styczniu nie przedłużono umowy z Dariuszem Rosiakiem, w marcu z Trójką pożegnali się m.in. Anna Gacek i Wojciech Mann. Najnowsza fala odjeść przetoczyła się przez radio, kiedy anulowane zostało 1998. notowanie "Listy Przebojów Trójki", które wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Władze stacji utrzymują, że głosowanie zostało sfałszowane, a utwór przepchnięty ręcznie na pierwsze miejsce z czwartego - pojawiły się oskarżenia jednego z pracowników, ale bez podania nazwiska. - Piosenka jest nietrafiona, ale to prawo artysty, by błądził, czy wypowiadał się tak, jak uważa. Wielu ludzi ceni Kazika, ja też mam do niego słabość, ale akurat ta piosenka jest niesprawiedliwa. Niepokoi mnie natomiast, że doprowadzono w Trójce do kryzysu wizerunkowego, którym teraz się źle zarządza - komentował dzisiaj sprawę afery w Trójce minister Piotr Gliński.

Wielu byłych i obecnych pracowników Programu Trzeciego Polskiego Radia protestowało w ostatnich dniach przeciw działaniom prezeski Polskiego Radia i redaktora naczelnego Trójki. W ostatnich dniach odeszli ze stacji m.in. długoletni prezenterzy i dziennikarze, tacy jak Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Tomasz Rożek, Marcin Kydryński, Michał Olszański, Piotr Metz czy Agnieszka Szydłowska.

embed

Dziennikarz Trójki skomentował na antenie sytuację w radiu: Zniknął magnes, który mnie przyciągnął >>

W ramach solidarności z - jak to często określają "prawdziwą", "dawną", "naszą" Trójką, bojkot anteny ogłosili też artyści. Dawid Podsiadło jako jeden z pierwszych zapowiedział, że nie życzy sobie, by jego muzyka pojawiała się na antenie, pisząc na Facebooku:

Jeżeli na dzisiejszej antenie PR3 polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki.

Swoich utworów w Trójce nie chcą też m.in. Organek, Muniek Staszczyk, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Mary Komasa, bojkot rozgłośni zapowiedział także m.in. Mariusz Szczygieł.

Anna Gacek komentuje: Robiliśmy autorskie radio. Ten sms wszystko skończył >>

Więcej o: