Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. "To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam"

Do szerokiego grona dziennikarzy, którzy w ostatnich dniach zakończyli współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia, dołączył Piotr Stelmach. Związany z Trójką od 23 lat radiowiec opublikował na Facebooku emocjonalny wpis, w którym żegna się ze stacją.
Zobacz wideo

"It's hard to believe that it's my last time/The man on the wireless cries again/It's over" - to cytat z utworu "Dancing with Tears In My Eyes" grupy Ultravox, który Piotr Stelmach umieścił na wstępie swojego najnowszego wpisu na Facebooku. "Najważniejsza piosenka mojego życia, którą usłyszałem po raz pierwszy w Trójce. A później, co przez wiele lat było dla mnie jak sen, z którego nie chciałem się obudzić, zapowiadałem ten utwór ze studia pod najlepszym radiowym adresem na świecie (...) Dziś złożyłem wypowiedzenie" - napisał dziennikarz. 

Piotr Stelmach opuszcza radiową Trójkę. "To, co się stało, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią"

Stelmach w wypowiedzi nie kryje towarzyszących mu emocji. "Ludzie. To Oni byli tu zawsze najważniejsi. Różni charakterologicznie, ale wspaniali. Istotni. Nasyceni kolorami. Ci, z którymi miałem zaszczyt współtworzyć Program Trzeci przez dwadzieścia trzy lata. I Ci, dla których to wspólnie robiliśmy, czyli Słuchacze. Im wszystkim dziękuję. Za czas, który bezpowrotnie zmienił moje życie" - wymienia. Dziennikarz skomentował również ostatnie wydarzenia wokół unieważnionego głosowania na 1998. notowanie Listy Przebojów Trójki, które wpłynęły na jego decyzję: 

To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są. Teraz przede mną przyspieszony kurs załatwiania licznych spraw formalnych związanych z zakończeniem pracy. Będzie to doświadczenie przedziwne, bo nie przypominam sobie, żebym w ciągu tych dwudziestu trzech lat był w pracy kiedykolwiek. To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam.

"Wielbiciel muzyki offowej" - czytamy o Piotrze Stelmachu w jego biogramie na stronie Polskiego Radia. Prowadził takie audycje, jak: "Pół Perfekcyjnej Płyty", "3maj z nami", "Pastelowy świat rocka", "Zagadkowa niedziela", "Świat na topie", "Muzyczna poczta UKF", "Witamy w klubie". Jego najpopularniejszą audycją była "Offensywa", tworzona we współpracy ze zwolnioną zimą z Trójki Anną Gacek. Dziennikarz jest także współtwórcą Off Festivalu oraz serii koncertów Męskie Granie. 

Piotr Stelmach to kolejne nazwisko na liście wieloletnich pracowników Trójki, którzy w ciągu ostatniego tygodnia zakończyli z nią współpracę. Dziś odejście zapowiedział Piotr Kaczkowski, zaś przed nim radio opuścili m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Agnieszka Szydłowska i Marcin Kydryński. "Wrócisz. I będzie jeszcze energia! Wiem o tym. Kocham Cię, Trójko. Keep on rockin' in a FREE world!" - pożegnał się Stelmach.

Więcej o:
Komentarze (90)
Piotr Stelmach odchodzi z Trójki. "To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam"
Zaloguj się
 • szuwarekwodnik

  Oceniono 39 razy 37

  Możliwe, że nie mogą, ludzie mają rodziny kredyty. Doceniajcie odwagę i zaradność nie rzucajcie się na tych co nie mogą sobie na to pozwolić. Nie bądzcie jak NKWD strzelające do uciekających z lini frontu. Nie ma powodu. Spokojnie.

 • biesczad1

  Oceniono 35 razy 23

  PiS zabił radio dla ludzi, którzy mają i używają mózg - i serce... Hitler kochał polską inteligencję? A co zrobił z Nią Stalin? Czego nie rozumiesz???

 • szaja25

  Oceniono 19 razy 17

  Jak już zostanie tylko portier, to zaproponują przejęcie radia Redemptoryście wszystkich Redemptorystów i będzie się nazywać "Trójca"

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 19 razy 15

  Pisuary wszystko oplują, oszczą, osrają ale czego innego po takich ludzkich odchodach można się spodziewać, jak tylko rujnowania i złodziejstwa. TKM!!!!!!!!!!

 • tay2

  Oceniono 16 razy 14

  PIS..... zapamiętamy ze złowrogo-groteskowe wyczyny na długo.

 • guillermo

  Oceniono 15 razy 13

  Hhahahahha wicedyrektor Trójki Cieślik po 5 h przymusowego prowadzenia dziś audycji puścił Kazika i ogłosił odejście

 • signum_t

  Oceniono 13 razy 11

  15.06- Skrzyczkowski prowadzi program - z powodu braku kadry będzie miał chyba teraz dyżur 24 h/ doba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX