Kazik i Wojtek Jabłoński wypuścili premierowy utwór. "Powiedzcie, że kochacie nas"

W ostatnich dniach Kazik był dość lakoniczny, jeśli chodzi o komentowanie afery wokół jego utworu "Twój ból jest lepszy niż mój". W środowe popołudnie zaprezentował w sieci muzyczną nowość pod tytułem "Powiedzcie, że kochacie nas". Stylizowany na facebookową transmisję teledysk ubarwiają negatywne komentarze od oglądających.

"Powiedzcie, że kochacie nas, potrzeba tego nam. Nie jutro, za rok, lecz teraz. Już ja was dobrze znam... Powiedzcie, że kochacie nas, inaczej nic nie znaczę. Chcemy kochani być przez was... Powiedzcie, że kochacie nas w ten nieprzyjemny czas" - apeluje w najnowszym kawałku Kazik. Kilka dni po wybuchu afery, którą wywołało unieważnienie notowania Listy Przebojów Trójki wygranego przez utwór "Twój ból jest lepszy niż mój", jego współautor śmieje się do słuchaczy z ekranu i wraz z Wojtkiem Jabłońskim, członkiem Kultu, śpiewa premierową piosenkę "Powiedzcie, że kochacie nas". 

Zobacz też: List poparcia dla upamiętnienia 10 kwietnia podpisał Kazimierz Piotr Staszewski. Kazik: To nie ja >>

"Powiedzcie, że kochacie nas w ten nieprzyjemny czas". Kazik i Wojtek Jabłoński z przymrużeniem oka odpowiadają na aferę

Teledysk do utworu przypomina transmisję na Facebooku, którą użytkownicy mogą na bieżąco komentować. Na dole ekranu czytamy np. "Kazik już dawno się skończył, a Wojtek nawet nie zaczął", "Pierwszy raz was słucham i ostatni", "Jeden gorszy od drugiego". Wystrojeni w ortalionowe dresy panowie nie przejmują się jednak nieprzyjemnymi opiniami i żwawo kontynuują występ.

5 czerwca ukaże się wspólna płyta Kazika i Wojtka Jabłońskiego pod tytułem "Zaraza", którą jako pierwszy promował właśnie "Twój ból jest lepszy niż mój".

Afera Kazika. Z Trójki masowo odchodzą dziennikarze, Kazik wycofuje "Twój ból" z LP3

15 maja rozpętała się medialna burza po tym, jak z sieci zniknęły wyniki 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Zwycięską piosenką był wtedy singiel Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", krytyczny wobec Jarosława Kaczyńskiego. Władze Trójki unieważniły głosowanie słuchaczy z powodu rzekomego "złamania regulaminu" i "wprowadzenia do głosowania z piosenki spoza listy. Tomasz Kowalczewski winą za "błąd"  obarczył Marka Niedźwieckiego, prowadzącego LP3. W odpowiedzi z pracy w Programie Trzecim zrezygnowali liczni dziennikarze, m.in. Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska, Piotr Stelmach, Piotr Kaczkowski, a także wspomniany Niedźwiecki i dotychczasowy dyrektor muzyczny Trójki Piotr Metz.

Metz w rozmowie z Moniką Olejnik potwierdził doniesienia Bartosza Gila, zawieszonego za niepodpisanie oświadczenia o "pomyłce" w wynikach listy, że Kowalczewski SMS-owo prosił go o zajęcie się "Twoim bólem" i dopilnowanie, by nie pojawiał się on na antenie. Sam Kazik stwierdził jedynie, że sprawa "sama się komentuje", zaś we wtorek na facebookowej stronie zespołu Kult pojawiło się natomiast krótkie oświadczenie:

W związku z zaistniałą sytuacją żądam wycofania mojej piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój" z notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Kazik Staszewski

Zobacz też: Trójka. Z powodu braków kadrowych prowadzącym pasmo został były wicedyrektor >>

Więcej o:
Komentarze (116)
Kazik i Wojtek Jabłoński wypuścili premierowy utwór. "Powiedzcie, że kochacie nas"
Zaloguj się
 • myczyoni

  Oceniono 39 razy 37

  Liczba czerstwych wpisów pisstrollni raduje moje serce. Znaczy, że poszło zlecenie na przykrywanie .👍

 • panamarcina2

  Oceniono 26 razy 26

  Pisuarom chyba sie mocno pod d@pką zapaliło xD. Nie widziałem jeszcze takiego wysypu trolli pisowskich. Chyba niezła panika jest na Nowogrodzkiej.

 • szmulkacenbogen

  Oceniono 29 razy 23

  Mają Grundiga jednokasetowego firmy Unitra, lata 70/80 ale kto z tych co wzięli ten kawałek na poważnie zauważy takie detale. Polew z bazarowej muzyczki, oni cali ortalionach kuboty na kopytach i białe skarpety do tego, jest klimat a la stadion X lecia w latach rozkwitu:)

 • a488151

  Oceniono 24 razy 22

  Kazik walczy z kaczo-buraczaną Polską. Tylko styl inny. Walka z PRL i ZSRR to była poważna sprawa i wymagała namysłu i rozwagi, a pisizm jest żenadą, nieudolnie udającą rewolucję bolszewicką.

 • krasiwyj

  Oceniono 22 razy 22

  Lux i ten dystans do siebie ze specjalnie wpisywanymi hejterskimi komentarzami :) Mistrzowie!

 • 86jacekw

  Oceniono 32 razy 20

  Panu Prezesowi się nie spodobało... w publicznym radio raczej nie pójdzie!

 • balina758

  Oceniono 19 razy 19

  Jestescie SUPER!!!! Jasne ze KOCHAMY was.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX