Piotr Baron nie poprowadzi Listy Przebojów Trójki. "Jeśli znajdzie się 'samobójca, współczuję mu"

- Nie będę prowadził już żadnej Listy Przebojów Trójki, dopóki Marek Niedźwiecki i my wszyscy nie zostaniemy oficjalnie przeproszeni za ten stek kłamstw, które padły pod naszym adresem - powiedział Piotr Baron. Dodał, że jeszcze nie podjął decyzji, ale najprawdopodobniej odejdzie z rozgłośni.

Piotr Baron w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" poinformował, że nie poprowadzi już Listy Przebojów Trójki. Ma to związek z aferą wokół piosenki Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój".

Jeszcze nie podjąłem decyzji, ale na dziś, na tę godzinę, właściwie wszystko wskazuje, że przestanę pracować w Programie Trzecim. Co z trudem przechodzi mi przez usta. Jedno jest pewne, nie będę prowadził już żadnej Listy Przebojów Trójki, dopóki Marek Niedźwiecki i my wszyscy nie zostaniemy oficjalnie przeproszeni za ten stek kłamstw, które padły pod naszym adresem

- powiedział dziennikarz. Baron dodał, że dyrektor pytał go, czy poprowadzi piątkowy program. Jak podkreślił, stanowczo odpowiedział, że nie.

Będzie jakiś totalny chaos w piątek po godzinie 19:00. I jeśli znajdzie się ktoś, odważny "samobójca", który siądzie wtedy przy mikrofonie, to po pierwsze szczerze mu współczuję. To niewyobrażalne, jak ten człowiek będzie miał trudną sytuację

- zaznaczył dziennikarz. 

Piotr Baron pracuje w Programie Trzecim Polskiego Radia, z krótką przerwą, od 1984 roku. Wraz z Markiem Niedźwiedzkim współprowadził Listę Przebojów Trójki. Był gospodarzem takich programów jak: "Zapraszamy do Trójki" czy "3 wymiary gitary". Jest laureatem nagrody Złoty Mikrofon "za osobowość radiową i głos nierozerwalnie związany z Programem Trzecim Polskiego Radia".

Wycofanie piosenki Kazika

Przypomnijmy, że w piątek utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego trafił na pierwsze miejsce Listy Przebojów Trójki. Utwór ten jest krytycznym komentarzem do wizyty prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu na Powązkach 10 kwietnia. Wówczas, z powodu epidemii, cmentarz był zamknięty dla odwiedzających. W sobotę lista zniknęła ze strony internetowej Polskiego Radia. Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski stwierdził w oświadczeniu, że złamano regulamin i w głosowaniu znalazła się piosenka "spoza listy". 

W efekcie zamieszania z Trójki odeszło bardzo wielu znanych dziennikarzy z Markiem Niedźwiedzkim głównym prowadzącym listę na czele. 

Czytaj także: Po aferze z piosenką Kazika z Trójki odchodzi Piotr Metz. Pokazał nocnego SMS-a od dyrektora stacji

Zobacz wideo Afera w „Trójce”. Girzyński: To sabotaż polityczny
Więcej o: