Trójka. Wymowny komentarz słuchacza na antenie: Maseczki powinni dalej nosić ludzie, którzy stracili twarz

Komentarz słuchacza Trójki, który Piotr Łodej puścił w audycji "Zapraszamy do Trójki", jest bardzo znamienny w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z tą rozgłośnią. Odnosząc się do zapowiedzianego przez ministra Szumowskiego poluzowania nakazu noszenia maseczek, słuchacz zasugerował, że powinny dalej je nosić osoby, które straciły twarz.

Z radiowej Trójki w ostatnich dniach odeszło już kilkunastu dziennikarzy i dziennikarek, którzy w rozgłośni pracowali od lat. Zrobili to po tym, jak dyrektor Kowalczewski i prezeska Kamińska zarzucili Markowi Niedźwieckiemu i jego asystentowi Bartkowi Gilowi fałszowanie wyników głosowania słuchaczy w "Liście Przebojów Trójki", z pracy odeszli m.in.: Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska, Piotr Stelmach, Tomasz Rożek, Piotr Kaczkowski, Filip Jaślar czy Michał Olszański.

>>>  Audycja "Zapraszamy do Trójki" bez prowadzącego. Nie było chętnych. "Wymowne, historyczny moment" <<<

Słuchacz Trójki na antenie radia: Niech maski noszą ludzie, którzy stracili twarz

Sprawy zaszły tak daleko, że w czwartek po południu nikt nie poprowadził nadawanej od 1974 roku audycji "Zapraszamy do Trójki". W czasie jej emisji na antenie słychać było jedynie muzykę, bo prowadzących zabrakło. "Niezwykle wymowne. Historyczny moment" - skomentował wtedy dziennikarz Patrycjusz Wyżga, który zazwyczaj prowadzi pasmo. W piątek rano "Zapraszamy do Trójki" prowadzącego już miało - program poprowadził Piotr Łodej. W trakcie audycji jednak znalazła się wypowiedź słuchacza, która była wyjątkowo znamienna. Po 8.30 usłyszeliśmy, jak prezenter zapowiada "Za chwilę muzyczna premiera na trójkowej antenie w porannej audycji 'Zapraszamy do Trójki'. Ale wcześniej dwie dwójki i siedem trójek, Państwo mają głos". A chwilę potem usłyszeliśmy:

Tutaj minister Szumowski mówił na temat nowych zasad noszenia maseczek, że gdzieś tam można, gdzieś nie można. Ale ja bym zachował przywilej noszenia maseczek dla ludzi, którzy stracili twarz na wszelki wypadek. Dziękuję bardzo.
Zobacz wideo

Zaraz po tej wypowiedzi poleciała piosenka grupy US3 "Cantaloop (Flip Fantasia)".

 

Afera w Trójce doprowadziła do tego, że 21 maja odbyło się w Sejmie specjalne posiedzenie komisji kultury, w którym uczestniczyli m.in. dziennikarze radiowej Trójki, jej byli pracownicy oraz dyrektor programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski i prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Spotkanie dotyczyło głównie anulowania notowania notowania "Listy Przebojów Trójki", w którym wygrała piosenka Kazika krytyczna wobec prezesa PiS. Poruszono kwestię zarzutów wobec prowadzących audycję - dyrektor i prezeska upierają się, że utwór nie wygrał i znalazł się na pierwszym miejscu po manipulacji prowadzących program.

>>> Szef związku zawodowego dziennikarzy Trójki do Kowalczewskiego w Senacie: Co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość? <<<

W trakcie posiedzenia prezeska Kamińska posunęła się do sugerowania, że słuchalność Trójki spadła przez dziennikarzy, którzy obecnie odchodzą z pracy, dodała też, że jej zdaniem Trójka jest obecnie "demokratycznym i pluralistycznym" medium, co wywołało zdziwienie członków komisji ("Naprawdę nic się pani zdaniem nie stało? Brawo pani prezes" - komentowali) oraz czytała komentarze z internetu, w których słuchacze sugerowali, że stacja jest nareszcie "zdekomunizowana".

>>> Sprawa Trójki w Senacie. Prezeska PR: Słuchalność spadała w czasie, kiedy ci dziennikarze pracowali - to jest fakt niezaprzeczalny <<<

Prowadząca posiedzenie komisji skomentowała te wiadomości, przyznając, że pierwszy raz się na komisji kultury zdarzyło, by prezes radia czytał niepochlebne opinie na temat swojej firmy. Potem dodała, że to ci, którzy kierują rozgłośnią "powinni bronić Trójki, a wszystkich polityków wyrzucać z radia na zbity łeb".

Więcej o:
Komentarze (58)
Trójka. Wymowny komentarz słuchacza na antenie: Maseczki powinni dalej nosić ludzie, którzy stracili twarz
Zaloguj się
 • magda_breslau

  Oceniono 47 razy 39

  Konie w Janowie, Trojka, Stocznia w Gdynii, Puszcza Bialowieska, wykop na Mierzei Wislanej...

  To bedzie nic przy kryzysie, ktory zmiecie PiS z powierzchni ziemi. I najlepsze jest to, ze konie, puszcze, media, mierzeje i tysiac innych rzeczy PiS zniszczyl swiadomie i bezkarnie. A zniknie z kart polskiej historii przez kryzys, ktoremu w sumie nie jest winien.

  Zycie jest pelne paradoksow.

 • bokaj

  Oceniono 39 razy 35

  Słuchalność spadać zaczęła z dojną zmianą - dowodnie to wykazał wczoraj Zozuń na komisji senackiej. Przed dojna zmianą, przy starym - wymarzonym - składzie zespołu słuchalność szła w górę! Wszystko można sprawdzić.
  Wczorajsze "Zapraszamy do Trójki", nieme, bez prowadzącego i tylko z muzyka graną jak leci to by wstrząsający obraz "Polski w ruinie" w obszarze radia...

  Tak na marginesie: szacunek i uznanie dla reprezentacji zespołu Trójki na wczorajszej komisji senackiej. Co za klasa! Specjalne ukłony dla p. Agnieszki Szydłowskiej - na Jej tle prezeska prezentowała się jak jakiś niedorób umysłowo-kobiecy. Byłem oszołomiony.
  Zobaczyliśmy jakie miernoty kierują inteligentnymi ludźmi w Polskim radio!

 • jawu

  Oceniono 43 razy 33

  W trujce aktualnie (12:15) jest muzyczna poczta UKF - telefony nie działają, zapewne tak na wszelki wypadek, by czegoś nie sfałszować

 • antykancelista73

  Oceniono 40 razy 28

  zabiliście Trójkę kacze qr wy!!!! zapłacicie za to!!!! tymczasem czekamy na Nowy Świat a ta plastikowa szmata niech sie wali!!!!!

 • konstancjap

  Oceniono 26 razy 24

  odsłuchałam nagrania z posiedzenia Komisji Kultury I Środków Przekazu. Głos zabrała p. Kamińska, obecna Dyrektor/Prezes Programu III PR, która wiele zmian tłumaczyła słuchalnością programów radiowych.
  Sama słuchałam do niedawna Trójki tylko w piątki i w niedziele, gdy była Siesta Marcina Kydryńskiego, gdy były audycje Wojciecha Manna; uwielbiałam piątkowe poranki, gdy ze snu (oprócz alarmu telefonicznego) budził mnie p. Wojciech ze swoimi opowieściami, nadającymi dobrą atmosferę i samopoczucie przez cały dzień, a w niedzielę swoje audycje muzyczne. Słuchałam Mini Maxu, bo p. Piotr Kaczkowski nauczał nas (mam na mysli moje pokolenie)rozróżniania muzyki i kierunków muzycznych nie modnych, nie trendy, lecz wartościowych, wnoszących coś do naszego świata. Nie znałam języka, ale wiedziałam, że ta muzyka; jej melancholia; jej krzyk, protest to głos mojego pokolenia. Nigdy nie lubiłam zespołów prezentujących zbyt "landrynkową" muzykę i z tego powodu wiele wiodących w Polsce zespołów nie miało dla mnie żadnej muzycznej propozycji. Nie lubiłam też Beatlesów, przynajmniej w tamtym czasie.
  Dziś nie ma stacji radiowej (poza dwójką) w której znalazłabym muzykę dla siebie. Pewnie tak ma wielu suchaczy wychowanych na audycjach autorskich w Trójce. Zostaliśmy osieroceni. Wielu nas jest; całe pokolenie a nawet ze dwa.
  Pani Kamińska mówi o słuchalności. Płacimy abonament radiowy; wydawałoby się, że mamy prawo do jednej stacji nadającej dla naszego pokolenia. Pozostałe stacje nadają muzykę dla młodszych, my , ja chciałam tylko Trójki na codzień. Czy to zbyt wielkie oczekiwanie od publicznego radia? czy naprawde liczy się tylko słuchalność, liczona w procentach? przecież za tymi procentami słuchalności kryje się 250-350 tysięcy słuchaczy, może nawet więcej, bo trudno mi poznać narzędzia, wg których przelicza się owe procenty na pieniądze. Tylko na pieniądze?
  Śmiem twierdzić, że nawet reklamy w trójce były inne, niż w pozostałych stacjach. I teraz nam to zniszczono, już bezpowrotnie; nie da się odbudować czegoś, co tak systematycznie niszczono przez ostatnie pięć lat! Pan Michał Nogaś ma rację- Pani Kamińska i pan Tomasz- nowi szefowie w Trójce stali się jej grabarzami. Niestety.
  Muzykę odtworzę sobie z płyt; trudno mi będzie poznać nowe nagrania prezentowane przez osoby, którym w Trójce ufałam, których wybory akceptowałam. I których z mojego radia wyrzucono lub sami odeszli na znak solidarności z innymi i niezgody na poczynania nowego kierownictwa.

 • paawi

  Oceniono 23 razy 21

  Aj, odkomunizowanie? A kim jest pan przewodniczący Rady Mediów Narodowych? Nie komunistą? Od roku 1967 był członkiem PZPR. Jeśli nie pasuje słowo komunista, to na pewno jest oportunistą. W czasie wydarzeń sierpniowych związał się z opozycją, potem zajął się wraz z Jareczkiem defraudacją pieniędzy. Kiedy przy sterze było PO, pisywał nawet do Gazety Wyborczej. Kiedy ster władzy przejął PiS, kandydował do Sejmu z jego listy i przepadł, ale kilka lat później PiS wybrał go na przewodniczącego Rady Mediów Narodowych. Jeśli opozycja dojdzie do władzy, pewnie znów się przechrzci... no może nie zdąży, bo latek przybywa.

 • artur0121

  Oceniono 21 razy 19

  Trójka to była nie tylko muzyka..dobra muzyka..to były opowieści o tej muzyce i jej twórcach... opowiadane przez znakomitych ludzi którzy się na tej muzyce znali, którzy żyli tą muzyką i zarażali innych tą fascynacją...nie muszę wymieniać tych nazwisk bo każdy kto słuchał Trujki zna je na pamięć..ma je nie tylko w głowie ale i w sercu....a teraz...patafiany z pissu to wszystko zrównali z ziemią i jeszcze są z tego dumni, dumni z tego że są idiotami.....ale karma wraca....

 • kosmyk

  Oceniono 25 razy 19

  Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to,że Prezeska Polskiego Radia i Dyrektor Stacji cenzurują piosenki,a nie polityczną publicystykę uprawianą przez posłusznych swojaków.No,ale tam bełkot uprawiają sprzedawczyki pisowskie. Władza Rządowa cenzuruje piosenki hahahahaha, to świadczy o ich sile albo kompletnej słabości. Cały Świat z Was kaczyści pęka ze śmiechu.

 • signum_t

  Oceniono 18 razy 18

  W południe telefony wyłączone.. Wszyscy porządni ludzie odeszli już z Trójki. Kto został?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX