Męskie Granie musi zmienić formułę. "Tegoroczna trasa nie może się odbyć w tradycyjnej formie"

Po dziesięciu latach trasa Męskie Granie ma wypracowaną markę i formułę, która cieszy się popularnością. Ze względu na epidemię koronawirusa Żywiec razem z organizatorem trasy zmieniają jednak tegoroczną formułę.
Zobacz wideo Krzysztof Zalewski: W kraju, który deklaruje się jako katolicki w 90 proc., gniótł mnie temat nastawienia do uchodźców

W oświadczeniu wysłanym do mediów czytamy, że trwają prace nad zmianą formy projektu, "aby i w tym roku zapewnić miłośnikom Męskiego Grania artystyczne doznania na najwyższym poziomie". Szczegóły będą podane w czerwcu.

Męskie Granie - bilety zawsze znikają błyskawicznie, w tym roku przeszkodził koronawirus 

Męskie Granie to jedna z najpopularniejszych tras koncertowych w Polsce, na którą bilety błyskawicznie się wyprzedają. Zazwyczaj w maju jest ogłaszany skład zespołu Męskie Granie Orkiestra, a premierę ma singiel promujący wydarzenie. Utwory takie jak "Elektryczny", "Wataha" czy "Początek" stały się przebojami, na które później - by usłyszeć je na żywo - czekali ci, którym udało się zdobyć wejściówki na wakacyjne koncerty. - Jest nam bardzo przykro, że w tym roku nie będziemy mogli spotkać się na trasie ze wspaniałymi polskimi artystami i naszą fantastyczną publicznością - mówi Dorota Nowakowska, kierownik marki Żywiec. 

Szczegółowe informacje dotyczące trasy Męskie Granie 2020 zostaną ujawnione na początku czerwca na Facebooku Męskiego Grania.

Męskie Granie po raz pierwszy ruszyło w 2010 roku, pierwszym dyrektorem artystycznym został Wojciech Waglewski. W ciągu 10 lat na scenie w ramach tras koncertowych na scenach w wielu miastach Polski można było zobaczyć i posłuchać takich artystów jak: Katarzyna Nosowska, Monik Brodka. O.S.T.R., Dawid Podsiadło, Krzysztof Zalewski, Leszek Możdżer, Zbigniew Wodecki Mitch & Mitch, Cool Kids o Death, Mela Koteluk, Krystyna Prońko, Halina Frąckowiak, Lech Janerka czy Lao Che.

Więcej o: