Hot16Challenge2 od Gazeta.pl. Zrobiliśmy je trochę inaczej niż wszyscy

Zbiórka na dzielne lekarki, lekarzy i personel medyczny walczący z koronawirusem przyniosła już ponad 3 miliony złotych i wiele pamiętnych wykonań. A potem otrzymaliśmy nominacje od agencji K2, banku BNP Paribas i Klubu Komediowego. Oto więc nasza odpowiedź.

W deklaracji Gazeta.pl na nowe czasy napisaliśmy, że angażujemy się w sprawy ważne społecznie i że poszukujemy odpowiedzi na skomplikowane pytania. Jedno i drugie podejście połączyliśmy w tym wideo. Miłego oglądania, nie zapomnijcie o zbiórce i innych ważnych rzeczach, o których dowiecie się z naszych "rapów".

Zobacz wideo Gazeta.pl włącza się w Hot16Challenge2

W naszym wideo zgodzili się zabrać głos: Bartosz Fiałek, przewodniczący kujawsko-pomorskiego oddziału OZZL, Dorota Korycińska, szefowa Ogólnopolskiej Federacji Onkologicznej i Marek Balicki, były minister zdrowia.

Pod tym adresem znajdziecie skarbonkę akcji #hot16challenge2. 

Hot16Challenge2 - co to za akcja?

Hot16Challange2 to przede wszystkim zbiórka pieniędzy w serwisie Siępomaga.pl, którą zainicjował raper Solar - początkowo była skierowana przede wszystkim do środowiska hip-hopowego. Solar wyjaśnia:

W związku z panującą pandemią, integralną częścią akcji staje się zbiórka charytatywna - Beef z koronawirusem #hot16challenge - organizowana wraz z fundacją Siepomaga.pl. Do udziału w zbiórce chciałbym zachęcić nie tylko nominowanych, ale i wszystkich słuchaczy. Możesz wpłacić pieniądze na zbiórkę którą stworzyłem, ale jeśli wolisz wesprzeć inaczej, żaden problem.

By o zbiórce było głośno, związane są z nią muzyczne wyzwania. Nominowane osoby muszą zarapować 16-wersowy utwór, zachęcić do wpłat i wyznaczyć kolejnych uczestników. Do tej pory udało się zebrać ponad 3 mln złotych. W akcji wzięli już udział m.in. Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Katarzyna Nosowska, Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Maryla Rodowicz i Cezary Żak oraz Artur Barciś, Natalia Szroeder, Taconafide, Małgorzata Kożuchowska, Andrzej Seweryn, Wojciech Mann, Mata i jego ojciec prof. Marcin Matczak, RPO Adam Bodnar czy prezydent Andrzej Duda.

Więcej o: