Afera w Trójce dała Kazikowi darmową reklamę wartą miliony złotych. Znamy szacunki

Sprawa anulowania notowania "Listy Przebojów Trójki", w którym wygrała piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" nie tylko znacząco podbiła oglądlność samego teledysku do utworu. Liczba publikacji i wzmianek na ten temat jest tak duża, że gdyby Kazik chciał wykupić sobie kampanię reklamową o takim zasięgu, musiałby zapłacić ponad 15 mln zł.
Zobacz wideo

Od 15 maja media nie przestają się rozpisywać o nowej piosence Kazika i powiązanych z nią wydarzeniach w radiowej Trójce, które doprowadziły do odejścia licznych dziennikarzy ze stacji, w tym Marka Niedźwieckiego, Piotra Metza, Agnieszki Szydłowskiej czy Piotra Stelmacha.

>>> Trójka. Wymowny komentarz słuchacza na antenie: Maseczki powinni dalej nosić ludzie, którzy stracili twarz <<<

Afera w Trójce zapewniła Kazikowi reklamę wartą ponad 16 mln zł

Instytut Monitorowania Mediów obliczył, że od 15 do 19 maja w mediach takich jak portale internetowe, prasa, telewizja, a także na portalach społecznościowych opublikowano około 4 535 tysięcy materiałów, w których wspominano o piosence Kazika Staszewskiego. Gdyby były to płatne reklamy z kampanii promującej utwór i nową płytę Staszewskiego, trzeba by za nie wszystkie zapłacić ponad 16,6 mln zł. Tyle właśnie wynosi szacunkowy ekwiwalent reklamowy w przypadku danych za cztery pierwsze dni od wybuchu afery.

Afera w Trójce dała Kazikowi darmową reklamę wartą miliony złotychAfera w Trójce dała Kazikowi darmową reklamę wartą miliony złotych źródło: Instytut Monitorowania Mediów IMM

Publikacje w mediach zapewniły przez te cztery dni potencjalny zasięg 43,4 mln osób - dzięki portalom informacyjnym o Kaziku usłyszało 25,2 mln ludzi, za sprawą social mediów udało się z tą sprawą dotrzeć do następnych 7,6 mln, a przez telewizję osiągnięto zasięg 6,1 mln odbiorców.

Wpływ sprawy odnotowanej LP3 na popularność utworu "Twój ból jest lepszy niż mój" był widoczny gołym okiem na już Youtubie - w piątek przed aferą teledysk miał ok 1,2 mln wyświetleń, w poniedziałek 18 maja liczba ta urosła do ponad 5 mln. Równo tydzień po 1998. notowaniu LP3 klip ma już 9 mln odsłon.

 >>> Magda Jethon o Marku Niedźwieckim: Gdy sytuacja Trójki była trudna, powiedział, że mogę mu przez pół roku nie płacić <<<

Więcej o:
Komentarze (37)
Afera w Trójce dała Kazikowi darmową reklamę wartą miliony złotych. Znamy szacunki
Zaloguj się
 • c.t.k

  Oceniono 17 razy 17

  Już tam chłopaki coś wymyślą, jak go w3.14erdolić w nieuzasadnione wzbogacenie się, albo napuścić na niego Latkowskiego i powiązać z katastrofą smoleńską.

 • m.godwin

  Oceniono 11 razy 11

  Jak znam pisiorów, to mu zaraz dowalą podatek od tych piętnastu milionów.

 • mafjmafj3

  Oceniono 8 razy 8

  w molodsci puszczalem na imprezach mp3trujki, wiec mysle ze bym sie nadal zastapic niedzwieckiego

  ... dyrekcja PRIII dostala juz 100 maili o podobnej tresci, teraz sprawdza ktory z tych osob moze sie wykazac znajomoscia z najwyzszym w hierarchii pisowcem

 • kwantax

  Oceniono 1 raz 1

  Trujka powinna wystąpić do Kazika o zapłatę tych 15 melonów za reklamę ;)

 • adolfxxx

  0

  Chu,,, kładę na Kazika ,i tak zagłosuję na Dudę ,a wam prawnuczki i wnuczki dziadków przywiezionych z Moskwy ,masturbujcie się razem ze swoimi dziećmi ,a przewodnikiem będzie Kochn Bendit,zresztą zboczeniec lewacki.

 • n3xt

  Oceniono 2 razy 0

  Kawałek gdyby nie kontekst polityczny taki sobie, nic specjalnego, ale i po to też powstał ;) Kazik Na Żywo by się przydał i to dosłownie bo tej części twórczości KnŻtu brakuje. A ta wycena też sztuczna bo dzisiaj duża część zysków to koncerty, których teraz nie ma i jeszcze długo nie będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX