Wojciech Mann i Rafał Trzaskowski w rozmowie o muzyce. "Trójka to smutny pogrzeb"

Rafał Trzaskowski zapowiedział na piątkowy wieczór "drobną muzyczną niespodziankę", którą stworzył wspólnie z Wojciechem Mannem. O godzinie 20:00, w porze emisji Listy Przebojów Trójki, panowie rozpoczęli na Facebooku rozmowę o muzyce. Opublikowali też playlistę dedykowaną "legendom Trójki".
Zobacz wideo

W piątkowe popołudnie w mediach społecznościowych pojawił się komunikat, w którym kandydat na prezydenta RP Rafał Trzaskowski przypomina, że Wojciech Mann nominował go do Hot16Challenge2. "Nie chcę nikomu robić krzywdy swoim "rapem" (Tata by mi nie darował!), ale z Panem Wojtkiem mamy dla Was niespodziankę. Też muzyczną" - napisał Trzaskowski i dodał: "Ze specjalną dedykacją dla wszystkich legend Trójki!". O 20:00 ruszyło emitowane na żywo spotkanie obu panów.

Mann w rozmowie z Trzaskowskim: Gdybym był pana muzycznym doradcą wizerunkowym, zacząłbym się bać

- Trójka to smutny pogrzeb, ale muzyka pozostaje, nawet jeśli zdemolują moje radio - rozpoczął rozmowę Wojciech Mann. Jego spotkanie z Trzaskowskim zostało przewrotnie zatytułowane "Mann do Trzaskowskiego, Trzaskowski do Manna" na modłę satyrycznego talk-show, które w latach 90. dziennikarz współprowadził z Krzysztofem Materną. Panowie nie pożartowali na Facebooku tak szeroko, jak to bywało we wspomnianym programie, za to rozprawiali o nieprzypadkowych piosenkach. Mann i Trzaskowski umieścili je na wspólnej playliście, czyli zapowiadanej "drobnej muzycznej niespodziance".

Rafał Trzaskowski, jako syn wybitnego jazzmana Andrzeja Trzaskowskiego, chwalił się znajomością różnych gatunków muzycznych - wśród swoich faworytów wymieniał Franka Sinatrę, Sergio Mendesa, Manaam i Grzegorza Ciechowskiego. Mann starał się przekonać swojego rozmówcę do country utworem "Tennessee Whiskey" Chrisa Stapletona oraz żartował:

Gdybym - hipotetycznie - był pana muzycznym doradcą wizerunkowym, zacząłbym się bać. Doradca wizerunkowy powinien zapewnić swojemu podopiecznemu trafienie do maksymalnej grupy potencjalnych fanów, miłośników czy elektoratu. A pan kompletnie omija to, co na festiwalach potrafi rozbujać całą widownię. Chyba bym się powstrzymał od namawiania pana do wychwalania disco polo, bo nikt by panu nie uwierzył.

Wojciech Mann zamknął listę utworem "Pod papugami" Czesława Niemena. Jak podkreślił dziennikarz, muzykę do niego skomponował Mateusz Święcicki, prezenter radiowy i współzałożyciel Programu Trzeciego Polskiego Radia. "Tak sobie pomyślałem ze smutkiem: gdyby on żył i zobaczył, co się stało z jego radiem, to popadłby chyba w depresję" - stwierdził Mann. 

Mann i Trzaskowski na żywo, a Trójka bez Listy Przebojów

Rafał Trzaskowski i Wojciech Mann spotkali się na Facebooku w czasie, gdy zwyczajowo na antenie Programu Trzeciego powinno trwać notowanie Listy Przebojów Trójki. Polskie Radio poinformowało jednak w oświadczeniu, że w piątkowy wieczór będą grane grane przeboje znane z anteny "z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego". 

Pomimo braku radiowej emisji, wyniki głosowania słuchaczy na 1999. notowanie znalazły się na stronie Listy Przebojów Trójki. Kazik i "Twój ból jest lepszy niż mój" w tym tygodniu "prawowicie" zdobył 1. miejsce - według danych w witrynie LP3 na ostatniej liście był czwarty. 

Zobacz też: Lista Przebojów Trójki. Kazik wygrał, ale awansem z czwartego miejsca. Na stronie LP3 kolejny błąd >>

Więcej o: