Gazeta.pl prezentuje: "Muzyka ciszy" Niedźwieckiego zamiast 1999. notowania Listy Przebojów Trójki [POSŁUCHAJ]

Dla wielu słuchaczy Trójki to pierwszy piątkowy wieczór od dawna, który spędzą bez towarzystwa Marka Niedźwieckiego, Piotra Barona i notowania Listy Przebojów Trójki. Tym tęskniącym, ale i tym głodnym dobrej muzyki proponujemy wybrane przez Niedźwieckiego piosenki, nazwane "Muzyką ciszy".
Zobacz wideo

Niedźwiecki, który przez wiele lat prowadził Listę Przebojów Trójki, odszedł z radia po tym, jak władze Programu Trzeciego posądziły go o manipulację przy głosowaniu na 1998. notowanie LP3. Jego zwycięzcą okazał się Kazik Staszewski z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój", krytyczną wobec wyprawy Jarosława Kaczyńskiego na zamknięty dla odwiedzających z powody epidemii koronawirusa Cmentarz Powązkowski. W specjalnym oświadczeniu Marek Niedźwiecki zażądał oficjalnych przeprosin od Polskiego Radia i TVP oraz przekazania 10 tys. zł na rzecz lekarzy walczących z COVID-19. 

Zobacz też: Trójka. Wymowny komentarz słuchacza na antenie: Maseczki powinni dalej nosić ludzie, którzy stracili twarz >>

"Muzyka ciszy" Marka Niedźwieckiego na pustkę po LP3

Tymczasem w piątek o 19:07 powinno rozpocząć się 1999. notowanie Listy Przebojów Trójki. Nie wiadomo, kto je poprowadzi ani czy w ogóle się odbędzie - Polskie Radio opuścił bowiem również Piotr Baron, który dzielił z Niedźwieckim obowiązki prowadzącego audycję. "Druhów zastępowych" brakuje, zatem na ten smutny dla fanów Trójki sugerujemy alternatywę. W wydanej kilka lat temu książce "Nie wierzę w życie pozaradiowe" Marek Niedźwiecki podzielił się z czytelnikami listą tzw. "muzyki ciszy". Dziennikarz pisał m.in.:

Ktoś z kolegów radiowców czasem zapyta: "Niedźwiedź, a co ty tak smutno grasz?", albo powie: "Zaraz milion Polaków popadnie w depresję". Nie odpowiadam. Kompiluję kolejną listę z "muzyką ciszy".

Wyobrażamy sobie, że dziś ta lista mogłaby wyglądać tak:

Więcej o:
Komentarze (5)
Gazeta.pl prezentuje: "Muzyka ciszy" Niedźwieckiego zamiast 1999. notowania Listy Przebojów Trójki [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • smokwawerski

  Oceniono 5 razy 5

  No żesz. Mlodość z 3, najlepsze licealne lata. Niedźwiedź i Maria. I Alina z Amsterdamu. Wtedy nie bylo w Polsce niczego. Książki spod lady, mięso, buty i mydło na kartki. Była Trójka. Dało się żyć i w zimowe, mroźne wieczory i kiedy kwitły kasztany. Dziena Panie Niedźwiedź :)

 • stella-broadway

  Oceniono 5 razy 5

  - niestety,co pisiory dotkną,.. to spierd... !!!

 • a.usher

  Oceniono 4 razy 4

  Listy oczywiście nie ma.

 • 777siedem

  Oceniono 2 razy 2

  Johnny Cash... HURT....

 • liloo3

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Marku, nie żyję. Jak będę w stanie to coś napiszę <3

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX