Lista Przebojów Trójki. Kazik wygrał, ale awansem z czwartego miejsca. Na stronie LP3 kolejny błąd

Nie doczekaliśmy się w Trójce emisji 1999. notowania Listy Przebojów - jego rezultaty trafiły tylko na stronę internetową LP3. Słuchacze ponownie okrzyknęli zwycięzcą Kazika, choć według informacji podanych przez Polskie Radio "Twój ból jest lepszy niż mój" wcześniej zajął miejsce czwarte. Do nowych wyników niektórym trudno dotrzeć, bo witryna zaczęła pokazywać błąd.
Zobacz wideo

W piątkowy wieczór po 19 w Polskim Radiu ruszyła "audycja muzyczna". Nadawca wystosował oświadczenie, w którym zaznaczył, że w miejsce Listy Przebojów Trójki zostaną zagrane przeboje znane z anteny "z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego". Dzięki opublikowanym na stronie LP3 wynikom 1999. notowania wiemy jednak, że Kazik znowu wygrał (choć według danych Polskiego Radia wygrał po raz pierwszy, a wcześniej był czwarty).

1999. notowanie Listy Przebojów Trójki w sieci. Kazik pierwszy "po raz pierwszy"

Na szczyt najnowszego notowania LP3 zawitał "Twój ból jest lepszy niż mój". Zwycięstwo tego utworu w zeszłotygodniowym wydaniu było poddawane w wątpliwość i stało się zaczątkiem lawiny, która pociągnęła za sobą unieważnienie podanych na antenie wyników i złożenie wypowiedzeń przez wielu redaktorów radia. Władze Polskiego Radia utrzymywały, że Kazik zajął czwarte miejsce - i taka też informacja widnieje na stronie LP3.

LP3LP3 LP3

Na drugim miejscu uplasował się Artur Rojek z piosenką "Bez końca", a za nim nowość - Muniek Staszczyk i "Ta piosenka nie jest dla ciebie". Czwarta pozycja należy do kolejnej nowości, "Blackened 2020" zespołu Metallica. Pierwszą piątkę zamyka Daria Zawiałow z piosenką "Gdybym miała serce". W dalszej kolejności słuchacze umieścili "Living in a Ghost Town" The Rolling Stones, "Co mi panie dasz" w wersji Adama Sztaby, "Dance of the Claivoyants" Pearl Jam, "Throw My Bones" Deep Purple oraz "It Can Never Be the Same" grupy The Cure.

Lista Przebojów Trójki. Na stronie znowu błąd

Od około 19:30 internauci mogli mieć problemy ze sprawdzeniem pełnych wyników listy, ponieważ stronę szybko nawiedził błąd - niektórzy zobaczyli na ekranie widok jak ten poniżej, niektórym po prostu wyświetlała się pusta strona.

LP3LP3 LP3

Choć tym razem najpewniej chodzi o przeciążone serwery, podobna sytuacja wystąpiła przy okazji głośnego notowania z 15 maja. Niedługo po tym, jak w internecie gruchnęła wieść o zwycięstwie Kazika, informatycy Polskiego Radia "przykryli" stronę LP3 komunikatem o błędzie.

Więcej o: