"Kult. Film" debiutuje w sieci. Wyj徠kowa opowie嗆 o wyj徠kowym zespole

Dzisiaj w sieci debiutuje dokument o legendarnej grupie Kult - okazja do zobaczenia cz這nk闚 zespo逝 i jej lidera Kazika Staszewskiego oczami bliskich. Ten i inne tytu造 NEXT FILM ogl康a mo積a na platformie Sieci Kin Studyjnych - mojeekino.pl.
Zobacz wideo

Buntownicy z wyboru. Zespół, o którym mówi cała Polska. Dokument o legendarnej grupie Kult właśnie ukazał się online. Film zawiera wyjątkowe materiały z życia grupy oraz samego Kazika Staszewskiego, a od piątku można oglądać go w sieci.

Zobacz też: Lista Przebojów Trójki. Kazik wygrał, ale awansem z czwartego miejsca. Na stronie LP3 kolejny błąd >>

"Kult. Film". "To z założenia film o wspaniałej męskiej przyjaźni"

"Kult. Film” w reżyserii Olgi Bieniek to emocjonująca opowieść o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej więzi z fanami. Zdjęcia do filmu realizowane były w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.

- To z założenia film o ludziach z krwi i kości, o wspaniałej męskiej przyjaźni. Skupiłam swoją uwagę na szeroko pojętej prozie życia, wziętej w ramy trasy koncertowej, czyli naturalnego i swobodnego środowiska muzyk闚. Kilkuletnia obserwacja wymagała pokory i uczciwości, nie chodziło o to żeby kreować fakty, skandale, konflikty. Ostatecznie chodziło o to, żeby widz poczuł się uprzywilejowany, jakby był częścią zespołu, był naprawdę blisko, śmiał się i wzruszał, dostał, cytując jednego z filmowych bohaterów, "prawdziwą prawdę" - podkreśla Olga Bieniek, reżyserka filmu.

Film oglądać można za pośrednictwem VOD Canal+ oraz wirtualnego kina – MOJEeKINO.pl, największej w Polsce platformy zrzeszającej kilkadziesiąt kin arthouse'owych. Na platformę można wejść z poziomu strony Moje eKino, ale także przez stronę ulubionego kina. Każde kino przygotowuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów.

W najbliższych dniach "Kult. Film” będzie dostępny również na platformach VOD Onetu, Cyfrowego Polsatu i Vectry.

Wi璚ej o: