Kto na pewno nie wróci do Trójki? Wojciech Mann zapiera się: W mediach publicznych są sami karni żołnierze

Podczas gdy Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor Trójki, zapowiada, że będzie walczył o powroty redaktorów, część z nich stanowczo twierdzi, że powrotu nie planuje. W ich gronie są Wojciech Mann i Marcin Kydryński.
Zobacz wideo

Fala odejść w Trójce nastąpiła po anulowaniu 1998. notowania "Listy Przebojów Trójki" i oskarżeniu m.in. Marka Niedźwieckiego o fałszowanie wyników głosowania. Doszło do tego, że część pasm nie miała prowadzących, a na antenie było słychać jedynie muzykę. Nowy dyrektor Trójki, związany od 30 lat z rozgłośnią Kuba Strzyczkowski, zaraz po przejęciu posady zdążył porozmawiać z częścią dziennikarzy, część z nich podobno przekonał do powrotu do pracy. Niektórzy pozostają jednak przy pierwotnej decyzji.

Zobacz też: Nowy szef Trójki: Sporo osób stwierdzi teraz, że jestem stukniętym naiwniakiem. Wierzę w radio środka >>

Trójka. Marcin Kydryński: Dopóki nie zmienimy w wyborach pomysłu na Polskę, nie wrócę na Myśliwiecką

Zapytany, czy wróci jeszcze do Trójki, Wojciech Mann w rozmowie z portalem WirtualneMedia.pl skwitował: "Nie." Dodał, że w mediach publicznych dziennikarze "są jak karni żołnierze. Wykonują rozkazy i mówią jednym głosem". Marcin Kydryński wypowiedział się natomiast dla "Gazety Wyborczej" co do złożonej mu przez Kubę Strzyczkowskiego propozycji powrotu na antenę Polskiego Radia:

Odpowiedziałem, że dopóki nie zmienimy w wyborach pomysłu na Polskę, nie wrócę na Myśliwiecką. Z serca życzyłem mu powodzenia.

Dla Onetu skomentował natomiast sam wybór Strzyczkowskiego na dyrektora Programu Trzeciego. - Kuba jest jednym z najinteligentniejszych, najbardziej sprawnych, błyskotliwych dziennikarzy radiowych naszych czasów. Jego "Za, a nawet przeciw" to moja ulubiona trójkowa audycja publicystyczna. Poza tym świetny facet i odważny żeglarz. Z serca życzę mu powodzenia. I całkowitej niezależności. Stracił 3/4 zespołu - zaznaczył Kydryński.

Zobacz też: Radio Nowy Świat. Marcin Kydryński dołącza do ekipy. "Trudno o piękniejszy prezent" >>

Kuba Strzyczkowski przejmuje stery w Trójce

Kuba Strzyczkowski jest związany z Programem Trzecim PR od 30 lat. Na stanowisku dyrektora-redaktora naczelnego zastąpił Tomasza Kowalczewskiego. W biogramie Strzyczkowskiego na stronie Polskiego Radia czytamy: "Przez wiele lat prowadził popołudniową audycję 'Zapraszamy do Trójki', teraz w tej audycji spotyka się ze słuchaczami w piątki. Częściej, bo codziennie od poniedziałku do czwartku, Pan Kuba sprawdza, czy Polacy są "Za, a nawet przeciw" (o godz. 12:05) w kwestii ważnych spraw społecznych, ekonomicznych i politycznych. Mistrz Trójkowych licytacji na rzecz rodzinnych domów dziecka w ramach akcji Idą Święta".