Trójka. Łukasz Szwed i Piotr Metz wracają do pracy, Bartosz Gil nadal poza stacją

Po zmianie na stanowisku dyrektora-redaktora naczelnego Trójki do stacji wracają kolejni dziennikarze. Tym razem są to Łukasz Szwed oraz Piotr Metz. Bartosz Gil, którego nazwisko odbiło się szczególnie szerokim echem w związku z unieważnionym 1998. notowaniem Listy Przebojów Trójki, wbrew pierwotnym doniesieniom pozostaje poza rozgłośnią.
Zobacz wideo

Kuba Strzyczkowski, nowy dyrektor-redaktor naczelny Trójki, zgodnie z obietnicą zawalczył o to, żeby do pracy w rozgłośni powrócili redaktorzy, którzy w ostatnich tygodniach postanowili odejść. Na facebookowym profilu Ratujmy Trójkę pojawiła się informacja, że do m.in. Piotra Stelmacha i Tomasza Rożka dołączyli Łukasz Szwed i Piotr Metz. Pierwotnie była też mowa o Bartoszu Gilu, jednak profil Ratujmy Trójkę sprostował, że Gil nie podjął jeszcze decyzji.

Zobacz też: Kto wraca do Trójki? Nowy szef ponoć przekonał już kilka osób. Padają nazwiska >>

Afera w Trójce. Piotr Metz i Bartosz Gil namówieni na powrót

Przypomnijmy, że kiedy władze Trójki zdecydowały o unieważnieniu wyników 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, ciężar oskarżeń o "pomyłkę" został skierowany na prowadzących i przygotowujących LP3, a więc m.in. na Marka Niedźwieckiego i Bartosza Gila. Jak napisała na Facebooku żona Gila, dziennikarz został zawieszony przez dyrekcję za niepodpisanie oświadczenia o wspomnianej "pomyłce".

"Mój mąż, pracujący w dziale muzycznym, został zawieszony. Dlaczego? W tym tygodniu piosenka 'Twój ból jest większy niż mój' stała się numerem jeden na Liście Przebojów Programu Trzeciego. To piosenka przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, szefowi rządzącej partii PiS" - stwierdziła Gholami i dodała: "Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski poprosił mojego męża i kilka innych osób o podpisanie listu, w którym wszyscy zgodnie twierdzą, że w notowaniu LP3 wystąpił błąd i że jest ono unieważnione".

Bartosz Gil potwierdził zarówno te informacje, jak również pogłoski o nocnych SMS-ach byłego dyrektora Trójki, Tomasza Kowalczewskiego, skierowanych do Piotra Metza, dyrektora muzycznego stacji. W liście do Kowalczewskiego Gil zwrócił uwagę, że Kazik wygrał zgodnie z regułami, które, choć nieformalne (nie było żadnego regulaminu), wykształtowały się, obowiązywały i były przestrzegane w tym programie od wielu lat. Dziennikarz napisał m.in.: 

Nie wydarzyło się nic wyjątkowego podczas ostatniego notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego, które wygrał Kazik. Wyjątkowe rzeczy zaczęły się dziać dopiero tuż po nim, czyli od Pańskiego telefonu do Piotra Metza z prośbą o 'zrobienie czegoś z tym Kazikiem', a następnie po drugiej w nocy wiadomości z prośbą 'Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie'.

Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki, pokazał treść wiadomości na antenie TVN24 i przyznał, że chodzi o piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". - Kazik wycofał tę piosenkę z naszej Listy Przebojów. Nie wiem, czy ten SMS był ważny dla dyrektora, skoro o nim nie pamięta. Dla mnie był bardzo ważny, a nawet, powiedziałbym, fundamentalny - dodał wtedy szef redakcji muzycznej Trójki.

Więcej o: