Open'er Festival 2021. Ogłoszono pierwszych artystów, którzy wrócą do Gdyni za rok

Choć w tym roku Open'er Festival został odwołany, organizatorzy pracują nad utrzymaniem programu na kolejną edycję w podobnym kształcie do tegorocznego. Wiemy już, że w Gdyni w 2021 roku wystąpią Thom Yorke oraz The Chemical Brothers.
Zobacz wideo

Następną odsłonę Open'era zaplanowano na dni od 30 czerwca do 3 lipca 2021 roku. W czwartkowe popołudnie agencja Alter Art poinformowała, że potwierdzone są już powroty części artystów, których uwzględniał line-up na 2020 rok. I tak 30 czerwca na Tent Stage zagra projekt Thom Yorke Tomorrow's Modern Boxes, zaś 3 lipca na Orange Main Stage wystąpią The Chemical Brothers.

Zobacz też: OFF Festival Katowice 2020 odwołany. "Zostajemy w domu, do zobaczenia za rok!" >>

Open'er Festival przełożony na 2021 rok. Tegoroczny program powróci "z nowymi elementami"

"Open'erowiczki, Open'erowicze! Z wielką przykrością i smutkiem informujemy, że ze względu na trwający globalny kryzys epidemiczny (...) tegoroczna edycja Open'er Festivalu Powered by Orange się nie odbędzie" - ogłosili 29 kwietnia organizatorzy imprezy. Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Artu, napisał w oświadczeniu: "To będzie pierwsze lato bez Open'era od 2002 roku. Dziwne i dewastujące uczucie... Tę rundę wirus wygrał, ale spokojnie - nie z takimi problemami ludzkość sobie radziła. Zaraz wracamy. I będzie to powrót spektakularny!". Ziółkowski od razu zapowiedział, że przygotowania ruszają od zaraz, "aby Open'er był jeszcze lepszy, jeszcze ciekawszy i jeszcze silniejszy" oraz dodał:

Dobra wiadomość jest taka, że tegoroczny program w większości powróci w przyszłym roku, uzupełniony o sporo nowych elementów. Uważajcie na siebie i dbajcie o innych, wspierajcie tych, co na pierwszej linii i pomyślcie o tym, jaki Open’er 2021 będzie miał smak po 24 miesiącach rozłąki od poprzedniej edycji… 

W tym roku na festiwalowych scenach oprócz The Chemical Brothers i Thoma Yorke'a mieli zagrać m.in. The Cure, Kendrick Lamar, ASAP Rocky, Anderson .Paak, Charli XCX czy Taylor Swift, która niedawno odwołała wszystkie koncerty do końca roku. 

Wszystkie bilety zakupione na Open’er 2020 pozwalają uczestniczyć w edycji 2021. Jednocześnie na przyszłoroczną imprezę nie będą dostępne bilety FanTix i Early Bird Tickets w promocyjnych cenach.

Więcej o: