Trójka. Na antenę wracają Katarzyna Stoparczyk i "3 strony świata". Ernest Zozuń z nową rolą

Kuba Strzyczkowski powoli skleja spustoszoną redakcję Trójki. Udało mu się przekonać do powrotu Katarzynę Stoparczyk i Ernesta Zozunia, który nie tylko poprowadzi znowu swoją audycję "3 strony świata". Nowy dyrektor mianował go też kierownikiem redakcji aktualności. Nad powrotem za to ciągle zastanawia się Agnieszka Obszańska.
Zobacz wideo

- Z dużą radością chcę Państwa poinformować, że na antenę wraca audycja '3 strony świata'. I tak będzie od poniedziałku do czwartku - napisał na Facebooku Ernest Zozuń, który kilka dni temu zniknął z radiowej Trójki. W obliczu ostatnich wydarzeń dziennikarz wziął zwolnienie lekarskie z pracy, zdecydował się na powrót, bo zaufał nowemu dyrektorowi Kubie Strzyczkowskiemu.

>>> Trójka. Kuba Strzyczkowski w oświadczeniu na antenie: Przepraszam Marka Niedźwieckiego<<<

Trójka. Nowi szefowie redakcji i powroty dziennikarzy

Ernest Zozuń w Trójce pracuje od 1988 roku, teraz został wybrany nowym kierownikiem redakcji aktualności, zastąpił na tym stanowisku Łukasza Kurtza-Królikiewicza. Zozuń będzie od tej pory odpowiedzialny za serwisy informacyjne oraz poranne i popołudniowe wydania "Zapraszamy do Trójki". Jego zastępczynią została Ewa Lipowicz, wydawczyni Trójki od 1996 roku.  Jednak Zozuń  w rozmowie z Wirtualnymi Mediami podkreśla, że zaufanie dla nowego dyrektora nie jest bezwarunkowe i ciągle ma swoje "ale" z tyłu głowy. Jego audycję "3 strony świata" zdjął z anteny w 2018 roku ówczesny szef Trójki, Wiktor Świetlik.

Już wcześniej ogłoszono też, że kierowniczką redakcji publicystyki została Sylwia Hejj, a za redakcję muzyczną odpowiada Mariusz Owczarek prowadzący w zastępstwie Marka Niedźwieckiego zmienione wydania "Listy Przebojów Trójki".

>>> Co dalej z Niedźwieckim? Chce przeprosin od Kamińskiej i Kowalczewskiego, inaczej pozwy <<<

Na antenę powraca także Katarzyna Stoparczyk, związana z radiostacją od 2001 roku. To ona prowadziła audycje takie jak "Zagadkowa niedziela", "Dzieci wiedzą lepiej" czy "Myślidziecka 3/5/7". Z radia odeszła w wyniku afery z piosenką Kazika. Teraz na Facebooku napisała:

Przed 10:00 wzięłam głęboki oddech. I skoczyłam. Pierwszy raz we wtorek. Pierwszy raz o tej porze. Pierwszy raz od dawna. Kto słuchał, ten wie, że było nas więcej. Bo Ludzie, którzy jeszcze do niedawna tak pięknie współtworzyli Trójkę, byli tam razem ze mną. Tak jak i Słuchacze. Po minie widać, że w Ich mailach jest prawdziwa moc. Dziękuję.

Kuba Strzyczkowski informował, że wróci także Agnieszka Obszańska, dziennikarka jednak w rozmowie z Wirtualnymi Mediami wyjaśniła, że ciągle się nad tym zastanawia. Za to swój powrót potwierdzili wcześniej Piotr Stelmach, Piotr Metz i Marcin Łukawski, zapowiada się audcyje Piotra Barona. Na antenie mają zawitać ponownie zawieszone przez koronawirusa audycje "Klub Trójki" i Gitarą i piórem" Janusza Deblessema.

Więcej o: