Natalia Kukulska i Chopin. Największy muzyczny projekt w życiu artystki

"Czułe Struny" to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty.

Jednym z pretekstów do powstania albumu jest jubileusz 210. urodzin Fryderyka Chopina, który przypada na bieżący rok. Inicjatywa tego wydawnictwa oraz pomysł połączenia wszystkich podmiotów muzycznych wyszły od Natalii Kukulskiej, która wykonuje utwory Chopina w nowej odsłonie i jest autorką połowy tekstów na ten album. Obok niej za warstwę liryczną odpowiadają cenione autorki i artystki, które wokalistka zaprosiła do tego projektu, a są to: Mela Koteluk, Kayah, Gaba Kulka, Natalia Grosiak (Mikromusic) i Bovska.

Zobacz też: "Tyle słońca". Biografia Anny Jantar na 70. rocznicę urodzin artystki >>

"Czułe struny". Natalia Kukulska: Coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru

Kompozycje Fryderyka Chopina otrzymały nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego.  Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają się wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. Dodatkowym zaszczytem jest gościnny udział wybitnego pianisty, Janusza Olejniczaka, którego wykonania utworów Chopina docenia cały świat. Za reżyserię dźwięku i mix utworów odpowiedzialny jest niezwykle ceniony Leszek Kamiński.

W nagranie "Czułych strun" twórczo i wykonawczo zaangażowanych było blisko 100 osób. Natalia Kukulska tak mówi o projekcie:

Dotykamy muzyki Fryderyka Chopina. Muzyki niezwykle kunsztownej i pomnikowej. Na pewno wymaga to odwagi, ale jeżeli w muzykę wkłada się całe serce, profesjonalizm i spotykają się ludzie o takich wrażliwościach i talentach, jak moi goście, może z tego wyjść coś pięknego, nowego, a zarazem przypominającego nam o wielkości pierwowzoru.

Teledysk do pierwszego singla "Czułe struny [Polonez As-dur]" można już zobaczyć w serwisie YouTube:

 
Więcej o: