Trójka. W piątek nie będzie Listy Przebojów. Pojawi się za to Piotr Baron

Dyrektor Trójki Kuba Strzyczkowski poinformował, że Lista Przebojów Trójki jeszcze nie wraca na antenę. W najbliższy piątek między 19 a 22 specjalną audycję zaprezentuje jednak Piotr Baron. Dziennikarz w rozmowie z serwisem Press.pl zaznaczył, kiedy "Lista" będzie mogła wrócić w poprzedniej formie.
Zobacz wideo

Serwis Press.pl podaje, że w zwyczajowej porze nadawania Listy Przebojów Trójki na antenie ponownie zagości Piotr Baron, który prowadził notowanie od 2007 roku, kiedy Marek Niedźwiecki po raz pierwszy odszedł z Programu Trzeciego. Później dziennikarze prezentowali listę w tandemie.

Baron w nadchodzący piątek nie będzie jednak przedstawiać wyników głosowania. - Lista odbędzie się wtedy, kiedy wróci Marek Niedźwiecki i kiedy wspólnie poprowadzimy dwutysięczne wydanie - podkreślił w rozmowie z Press.pl dziennikarz, który do Trójki wrócił w środę. Kuba Strzyczkowski wierzy, że Marek Niedźwiecki również powróci do pracy w Programie Trzecim.

Zobacz też: Trójka. Kuba Strzyczkowski w oświadczeniu na antenie: Przepraszam Marka Niedźwieckiego >>

Trójka. Ernest Zozuń: Muszę odbudować redakcję

Do Trójki wrócił także Ernest Zozuń, który będzie od tej pory odpowiedzialny za serwisy informacyjne oraz poranne i popołudniowe wydania "Zapraszamy do Trójki". Jego zastępczynią została Ewa Lipowicz, wydawczyni Trójki od 1996 roku. Jednak Zozuń w rozmowie z Wirtualnymi Mediami podkreśla, że zaufanie dla nowego dyrektora nie jest bezwarunkowe i ciągle ma swoje "ale" z tyłu głowy. Jego audycję "3 strony świata" zdjął z anteny w 2018 roku ówczesny szef Trójki, Wiktor Świetlik. 

Zozuń dodaje, że "to, co dzieje się obecnie w Trójce jest łataniem anteny, obliczonym na przeczekanie do jesiennej ramówki". Dziennikarz powiedział również Wirtualnym Mediom: - Wszyscy wyszliśmy z tego całego zamieszania strasznie potłuczeni, z nadwerężonym zaufaniem. Muszę odbudować redakcję, która wygląda jak Warszawa po wojnie.

Kuba Strzyczkowski walczy o Trójkę

Kuba Strzyczkowski na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który zarządzał stacją od listopada 2019 roku. O Kowalczewskim zrobiło się głośno, kiedy zdecydował o unieważnieniu wyników 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, którą wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój". Jego zwycięstwo miało być wynikiem "pomyłki" i "złamania regulaminu" LP3.

Więcej o: