Trójka. Ernest Zozuń: Muszę odbudować redakcję, która wygląda jak Warszawa po wojnie

Nowym szefem redakcji aktualności radiowej Trójki został Ernest Zozuń. Dziennikarz nie ukrywa, że stoi przed nim trudne zadanie odbudowania redakcji, w której nastroje nie są najlepsze.

Przypomnijmy, że informacja o zmianie szefostwa poszczególnych działów redakcyjnych Trójki pojawiła się we wtorek 2 czerwca. Ogłoszono wówczas, że szefem redakcji muzycznej zostaje Mariusz Owczarek, redakcji publicystycznej - Sylwia Hejj, a szefem redakcji aktualności - Ernest Zozuń. Ten ostatni udzielił wywiadu portalowi Wirtualne Media.

- Wszyscy wyszliśmy z tego całego zamieszania strasznie potłuczeni, z nadwerężonym zaufaniem. Muszę odbudować redakcję, która wygląda jak Warszawa po wojnie. Muszę się zorientować w sytuacji, a zrobię to dopiero po powrocie ze zwolnienia lekarskiego, 10 czerwca - powiedział Zozuń.

Nowy szef redakcji aktualności radiowej Trójki stwierdził, że w jego ocenie poziom serwisów informacyjnych uległ poprawie, a serwis poranny jest już taki, jaki być powinien. Zapowiedział także, że docelowo mają być one przygotowywane w całości w redakcji rozgłośni przy ulicy Myśliwieckiej, ale nie wiadomo, czy spotka się to z oporem Informacyjnej Agencji Radiowej.

Zobacz wideo Którzy artyści uniknęli cenzury, a którzy spotkali się z jej nadgorliwością?

Program "Za, a nawet przeciw" wróci do Trójki. Będzie nowy prowadzący?

Ze słów nowego szefa redakcji aktualności wynika, że na antenę Trójki wróci program "Za, a nawet przeciw". Prawdopodobnie nie poprowadzi go Kuba Strzyczkowski, który został dyrektorem i redaktorem naczelnym Programu Trzeciego Polskiego Radia.

- On chce co prawda uczestniczyć w tej audycji co jakiś czas, jednak jest obarczony zupełnie innym obowiązkami, wszyscy to rozumiemy. W tej chwili szukam kogoś, kto mógłby to poprowadzić - powiedział Ernest Zozuń.

Kuba Strzyczkowski na stanowisku dyrektora i redaktora naczelnego Trójki zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który zarządzał stacją od listopada 2019 roku. O Kowalczewskim zrobiło się głośno, gdy podjął decyzję o unieważnieniu wyników 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, którą wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój". Jego zwycięstwo miało być wynikiem "pomyłki" i "złamania regulaminu" LP3.

Więcej o: