Waglewscy zdradzają, co usłyszmy od nich w Radiu Nowy Świat. Ironizują: Na pewno się państwo zdziwią

Waglewscy z Trójki odeszli na tej samej fali, co Anna Gacek i Wojciech Mann. Swój akces do nowego radia potwierdzili już dawno, jednak teraz wyjaśnili, z jaką audycją będą szaleć na falach Radia Nowy Świat. Do ekipy radia dołączył też ostatnio Andrzej Poniedzielski.
Zobacz wideo

Start Radia Nowy Świat coraz bliżej. Rozgłośnia ma rozpocząć nadawanie 26 czerwca, a pierwszą audycję poprowadzić ma Wojciech Mann. Na nowej antenie usłyszymy więcej nazwisk znanych z Trójki - Wojciech Waglewski i Bartosz "Fisz" Waglewski zdradzili w końcu, że wspólnie poprowadzą program muzyczny, którego formuła nie powinna zdziwić wiernych słuchaczy.

Waglewscy i Poniedzielski zabrzmią w Radiu Nowy Świat

Wojciech Waglewski na facebookowej grupie "Magiel Wagli" ogłosił, że od 30 czerwca będzie można posłuchać jego nowej audycji w Radiu Nowy Świat:

Będzie ona (ta audycja), pewnie budząc powszechne zdumienie, niezwykle podobna - a nawet identyczna - ze znaną Państwu audycją pt. "Magiel Wagli", a to przez szacunek dla Państwa akceptacji naszych wyborów muzycznych i formy ich prezentacji... Nie kryjąc zadowolenia i ciekawości, co to z tego wyniknie, pozdrawiamy serdecznie.

Początkowo informowano, że audycja będzie się nazywać "Magiel", jednak ta koncepcja uległa zmianie. Wojciech Waglewski wyjawił na tej samej grupie 5 czerwca, że "po długiej naradzie produkcyjnej okazało się, że dałem ciała". Sprecyzował więc, że "nowa nazwa audycji brzmi 'Wagle'" i dodał, że "zaskakujące w niej będzie to, że wcale nie będzie się różnić od 'Magla Wagli' ani nawet od 'Magla'.

Już wcześniej ogłoszono też, że niedzielne wieczory na antenie Nowego Świata będą należeć do Andrzeja Poniedzielskiego, który od 20 do 22 będzie prowadził swój "Piosennik". Do ekipy dołączył też Michał Nogaś, który zacznie od wizyty w premierowej audycji Wojciecha Manna, a potem będzie działać we własnym programie.

Byli dziennikarze Trójki tworzą Nowy Świat

Na założenie Radia Nowy Świat udało się zebrać za pośrednictwem strony Patronite ponad milion zł (w tej chwili jest to 1 160 509 zł). Deklarowane miesięczne wsparcie dla rozgłośni przekracza 640 tys. zł, co oznacza, że nie będzie konieczności emitowania reklam na antenie - podstawowym źródłem finansowania ma być bowiem crowdfunding.

Redaktor naczelną rozgłośni została Magdalena Jethon, która szefowała Trójce w latach w latach 2009, 2010-2016. Na jej nowym pokładzie są również osoby, które miały wcześniej swoje audycje na antenie Trójki, jak np. Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. W obsadzie radia znaleźli się też m.in. Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Fisz, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski i Marek Napiórkowski, wsparcie obiecał dodatkowo Wojciech Malajkat.

Swój udział w projekcie potwierdzili zarówno Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki. W audycji "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" swoje listy przebojów zaprezentują m.in. Dorota Segda, Maciej Stuhr czy Jerzy Radziwiłowicz. W stacji wystąpi także krytyk filmowy Tomasz Raczek, usłyszymy też Michała Rusinka.

Więcej o: