Nowa płyta Kazika "Zaraza" już w sprzedaży. Na krążku m.in. "Twój ból jest większy niż mój"

Płyta Kazika Staszewskiego "Zaraza" jest już na sklepowych półkach i platformach streamingowych. Na solowym krążku artysty znajduje się 15 utworów, w tym głośna piosenka "Twój ból jet lepszy niż mój". To m.in. dzięki niej nowa płyta Kazika uzyskała status Złotej Płyty ponad tydzień przed premierą.

"Zaraza" to pierwsza solowa płyta Kazika od 2008 roku. Współtwórcą płyty jest Wojtek Jabłoński, multiinstrumentalista i kompozytor, który od lat gra w formacji Kult. Muzycy stworzyli razem takie albumy jak "Los się musi odmienić", "Piosenki Toma Waitsa" czy "41". W nagraniach brał też udział klawiszowiec i kompozytor Konrad Wantrych. Producentem krążka jest Adam Toczko.

Płyta "Zaraza" uzyskała status Złotej Płyty ponad tydzień przed jej oficjalną premierą. Taki tytuł otrzymują albumy, które sprzedano w nakładzie powyżej 15 tysięcy egzemplarzy. Wytwórnia S.P. Records, spodziewa się, że najnowsze dzieło Kazika Staszewskiego już wkrótce sprzeda się w milionie egzemplarzy, a tym samym pokryje się platyną. 

 

Awantura o piosenkę Kazika

Na płycie "Zaraza" znajduje się piętnaście utworów, spośród których część nosi tytuły odnoszące się do pandemii koronawirusa. Są to takie piosenki jak "Kwarantanna", "Ona zakażona miłością" czy "Kluczem przyciskaj windę". Wśród nowych utworów Kazika znajdują się także takie, które odnoszą się do otaczającej nas rzeczywistości politycznej. Jest nią m.in. głośna piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój", który jest komentarzem do wizyty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim w dniu 10 kwietnia, gdy cmentarz ten był zamknięty dla innych obywateli. Przypomnijmy, że utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" wylądował na pierwszym miejscu 1998. notowania Listy Przebojów Trójki, po czym szybko zniknął ze strony internetowej rozgłośni. Ówczesny dyrektor radia tłumaczył to m.in. złamaniem regulaminu głosowania. Wydarzenia te spowodowały, ze wielu dziennikarzy od lat związanych z Trójką odeszło z pracy. 

Zobacz wideo Kamil Bortniczuk komentuje aferę w Trójce
Więcej o: