Największa Domówka Świata, czyli Pol'and'Rock Festival w sieci. Transmisja potrwa prawie 70 godzin

30 lipca rozpocznie się Największa Domówka Świata, czyli internetowa odsłona festiwalu Pol'and'Rock. Widzowie obejrzą kilkadziesiąt koncertów i wezmą udział w spotkaniach w Akademii Sztuk Przepięknych, a to i tak nie wszystkie atrakcje. Całość potrwa niemal 70 godzin.
Zobacz wideo

Na stronie Pol'and'Rock Festival możemy przeczytać, że tegoroczna edycja imprezy bynajmniej nie jest odwołana - zamieniła się jedynie w Największą Domówkę Świata, która odbędzie się w zaplanowanym terminie, czyli w dniach 30-31 lipca oraz 1 sierpnia. Na wszystkich uczestników festiwalu (jak zawsze darmowego) czeka moc atrakcji.

Zobacz też: Open'er Festival 2021. Ogłoszono pierwszych artystów, którzy wrócą do Gdyni za rok >>

Pol'and'Rock Festival 2020 w internecie. Koncerty, warsztaty i dobra zabawa

"Abyście lepiej poczuli atmosferę festiwalu zaproszeni artyści zagrają na żywo w naszym studiu. W każdy poniedziałek w swojej audycji w Antyradio "Zaraz Będzie Ciemno" oraz w codziennych programach Domowa Orkiestra, Jurek kolejno zapowiada gości oraz wykonawców tegorocznego festiwalu" - zapowiadają organizatorzy. Całą imprezę jak zwykle poprowadzi właśnie Jurek Owsiak, zaś oficjalne rozpoczęcie Najpiękniejszej Domówki Świata tradycyjnie odgwiżdże zawiadowca stacji Żary, Roman Polański.

Podobnie jak koncerty, również Akademię Sztuk Przepięknych przeniosi się do internetu. Przez trzy festiwalowe dni odbędą się spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Jurek Owsiak ogłosił, że w tym roku będą to m.in. Ewa Ewart, Janusz Gajos, bracia Sekielscy, Andrzej Mleczko - kolejne ogłoszenia w drodze. Akademia Sztuk Przepięknych to też warsztaty oraz możliwość bliższego poznania działalności organizacji pozarządowych. W tym roku odbędzie się seria warsztatów on-line, które wystartują już 21 lipca. Każdego dnia organizatorzy chcą promować po trzy warsztaty z różnych kategorii.

Każdy dzień Najpiękniejszej Domówki Świata rozpocznie się gimnastyką. Jak dokładnie i w który dzień, jaki sport? Tego jeszcze nie wiadomo, ale wśród propozycji są m.in.: joga, zumba, capoeira. Od połowy czerwca ruszy natomiast mapa domówek. To znaczy, że każdy, kto weźmie udział w zabawie, będzie mógł oznaczyć lokalizację swojej Domówki. Organizatorzy zapewniają, że będą chcieli zachęcić uczestników do "wzajemnej międzydomówkowej interakcji" oraz kontaktu z nimi, w tym łączeń live. 

Jak co roku Festiwal to podziękowanie Fundacji WOŚP dla wszystkich wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza jest także dedykowana osobom, które wspomogły Fundusz Interwencyjny i akcję "Pomagamy" w walce z wirusem COVID-19.

Więcej o: