Radio Nowy Świat. Ekipę rozgłośni zasilił Bartek Winczewski

Kolejne znane i lubiane radiowe nazwiska dołączają do Radia Nowy Świat. Stacja, która wystartuje pod koniec czerwca, zwerbowała do współpracy Bartka Winczewskiego. Dziennikarz jest związany z radiem od ponad 20 lat.
Zobacz wideo

Radio Nowy Świat ma wystartować 26 czerwca. Im bliżej do pierwszej audycji, którą poprowadzi Wojciech Mann, tym więcej informacji na temat kształtu internetowej rozgłośni dostajemy. W mediach społecznościowych radia w sobotni wieczór pojawiła się informacja, że wśród dziennikarzy współtworzących Nowy Świat znalazł się Bartek Winczewski.

Zobacz też: Waglewscy zdradzają, co usłyszymy od nich w Radiu Nowy Świat. Ironizują: Na pewno się państwo zdziwią >>

Bartek Winczewski dołącza do Radia Nowy Świat

We facebookowym wpisie Radia Nowy Świat o Winczewskim czytamy: "Radiowiec, dziennikarz muzyczny, manager artystów. Z radiem związany od ponad 20 lat. Zaczynał na antenie kultowej Radiostacji, znany też z Planety FM i Radia PIN, najdłużej na falach Chillizet. Jako autor tekstów piszący dla pierwszej oryginalnej Machiny, Filmu i Elle, przez 10 lat publikował w tygodniku Przekrój. Miłośnik muzyki z lat 90. Tropiciel nowych trendów, brzmień, artystów. Od popu po alternatywę. Od elektroniki po jazz i hip-hop".

Byli dziennikarze Trójki tworzą Radio Nowy Świat

Na założenie radia Nowy Świat udało się zebrać już ponad milion zł - pieniądze wpłacono za pośrednictwem strony Patronite. Deklarowane miesięczne wsparcie dla inicjatywy przekracza 640 tys. zł. Ponieważ rozgłośnia ma się opierać tylko o crowdfunding, nie będzie konieczności emitowania reklam na antenie. Twórcy radia zapowiadają również, że na antenie nie zabraknie publicystyki, ale zabraknie miejsca dla polityków. Patrycja Macjon, udziałowczyni spółki Ratujmy Trójkę, w rozmowie z serwisem Press.pl mówiła:

Na pewno nie będziemy zapraszać polityków, to nasza żelazna zasada. Chcielibyśmy za to zaprosić publicystów o różnych poglądach. Ostatnią rzeczą, jakiej byśmy sobie życzyli, to konotowanie nas z jedną stroną politycznego sporu. Dziennikarze prowadzący audycje i wywiady nie będą mieli prawa dzielić się swoją opinią czy poglądami politycznymi w danym temacie.

Na antenie radia Nowy Świat występować będą m.in. Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Fisz, Eliza Michalik, Michał Nogaś, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski i Marek Napiórkowski, wsparcie obiecał dodatkowo Wojciech Malajkat. Swój udział w projekcie potwierdzili zarówno Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki. W audycji "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" swoje listy przebojów zaprezentują m.in. Dorota Segda, Maciej Stuhr czy Jerzy Radziwiłowicz. W stacji wystąpi także krytyk filmowy Tomasz Raczek, usłyszymy też Michała Rusinka. 

Więcej o: