Poranek Radia Nowy Świat na pewno nie będzie nudny. Poprowadzi go pięć osób

Choć Radio Nowy Świat musi opóźnić swój start w związku z zakażeniem jednego z pracowników, wiadomo coraz więcej o jego ramówce. Tak też słuchaczy nowej stacji codziennie od 6 rano będzie budzić skład pięciu różnych prowadzących - będą to m.in. Grzegorz Markowski i Wojciech Mann.
Zobacz wideo

Słuchaczy Radia Nowy Świat po starcie stacji budzić będzie poranek "Nowy świt". Audycję poprowadzi aż pięć różnych osób, w tym doskonale znany słuchaczom z Trójki Wojciech Mann. Towarzyszyć mu bęą Beata Grabarczyk, która wcześniej nadawała m.in. na antenie RMF FM i Radia Zet, a także Grzegorz Markowski, Eliza Michalik i dr Katarzyna Kasia.

Radio Nowy Świat. Coraz więcej nowych audycji

Poranek "Nowy Świt" to nie jedyna pozycja, która czeka na słuchaczy. Popołudniowe pasmo będzie prowadził Michał Porycki. DO 2017 roku pracował w Radiu Olsztyn - związany był ze stacją przez 22 lata. Teraz przejmie stery w Nowym Świecie o 16 i będzie czarował słuchaczy do godziny 19. Beata Grabarczyk poza "Nowym świtem" poprowadzi także audycję "Deliberatorium". Dziennikarka była wcześniej też związana przez 16 lat z telewizją Polsat.

W ostatnich tygodniach ogłoszono też akces Bartka Winczewskiego, dziennikarza muzycznego związanego z radiem od ponad 20 lat. Najdłużej nadawał na falach Chilizet, jeszcze nie wyjawił, jaką audycję poprowadzi w Nowym Świecie. Wiemy za to, że Wojciech Waglewski i jego syn Fisz poprowadzą audycję pt. "Wagle", która będzie "zaskakująco przypominać" ich "Magiel Wagli", który wcześniej gościł na antenie Trójki. Do ekipy RNŚ dołączył też młody dziennikarz muzyczny z Radia Katowice, Karol Berger.

Magda Jethon oznajmiła, że szuka młodych talentów na antenę, bo misją nowej stacji jest też wychowanie nowego pokolenia profesjonalnych radiowców. Nie były to puste obietnice. Przez pierwsze tygodnie działania radia gospodarzami pasma w ciągu dnia ma być pięć osób, które zostały wytypowane przez redakcję w czasie konkursu młodych talentów.

Na utworzenie Radia Nowy Świat słuchacze wpłacili już 1,7 mln zł za pośrednictwem strony Patronite. Według pierwotnych planów radio miało wystartować już w tym tygodniu - w piątek 26 czerwca. Okazało się jednak, że jeden z pracowników radiostacji zaraził się koronawirusem. Osoby, które się z nim spotkały, poddały się testom, tak też najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada, że pierwszego poranka "Nowy Świt" posłuchamy najwcześniej 10 lipca.

>>> Radio Nowy Świat może opóźnić swój start. Powodem koronawirus u dziennikarza <<<<

Na antenie radia Nowy Świat występować będą m.in. Jerzy Sosnowski, Michał Nogaś, Marcin Kydryński, Wojciech Waglewski, Fisz, Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Kuba Badach, Andrzej Poniedzielski i Marek Napiórkowski, wsparcie obiecał dodatkowo Wojciech Malajkat. Swój udział w projekcie potwierdzili zarówno Jan Emil Młynarski, Adriana Bąkowska, Zbigniew Zamachowski i Tomasz Ławnicki. W audycji "Mistrzowie grają w Nowym Świecie" swoje listy przebojów zaprezentują m.in. Dorota Segda, Maciej Stuhr czy Jerzy Radziwiłowicz. W stacji wystąpi także krytyk filmowy Tomasz Raczek, usłyszymy też Michała Rusinka.

Więcej o: