Robert Mazurek poprowadzi program w Polskim Radiu. Już obiecał, że zaprosi Kazika Staszewskiego

Robert Mazurek jest od kilku lat związany jest z komercyjną rozgłośnią RMF FM, w której prowadzi poranne rozmowy polityczne. Obowiązuje go zakaz konkurencji, ale jest jeden wyjątek od tej reguły. Dziennikarz może pracować w Programie II Polskiego Radia. I właśnie tam od lata będzie prowadzić nowy program. Już zapowiedział, że jego gościem będzie Kazik Staszewski.
Zobacz wideo

Robert Mazurek w Programie II Polskiego Radia poprowadzi audycję muzyczną "Mazurek słucha" - donosi press.pl. Program będzie emitowany od początku lipca. Dziennikarz już zapowiedział swoich pierwszych gości, jednym z nich będzie Kazik Staszewski, którego piosenka rozpoczęła głośną aferę w Trójce, siostrzanym programie Polskiego Radia.

Mazurek w Polskim Radiu. Zaprosi Kazika

Robert Mazurek zdradził press.pl: - Obowiązuje mnie zakaz konkurencji, ale wyjęta jest z niego jedna, jedyna stacja - Program II. Dyrektor programowy RMF FM Tadeusz Sołtys potwierdził te doniesienia i wyjawił, że Mazurek już cztery lata temu zastrzegł, że ponieważ bardzo lubi muzykę i ma sentyment do akurat tej stacji, nie wyklucza, że zechce poprowadzić tam program. Dyrektor komercyjnej stacji uważa, że program muzyczny w publicznych mediach nie ma nic wspólnego z konkurencyjnym działaniem.

Dziennikarz zapewnia, że jego nowy program będzie dotyczył wyłącznie muzyki. W zależności od tego, co przyniosą jego goście do studia, rozmawiać będą o jazzie, popie, punk rocku czy muzyce klasycznej. "Mazurek słucha" będzie można usłyszeć już w 4 lipca a o godzinie 12. Pierwszym gościem ma być była szefowa Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i jednocześnie była minister kultury, Joanna Wnuk-Nazarowa - donoszą Wirtualne Media. Mazurek zapowiedział, że niedługo też zaprosi Kazika Staszewskiego, ale ich rozmowa nie będzie miała "żadnych kontekstów politycznych".

To właśnie Mazurek przeprowadził z Kazikiem pierwszy wywiad po wybuchu afery w Trójce. Muzyk przyznał wtedy, że piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" (która spowodowała anulowanie 1998. notowania "Listy Przebojów Trójki"), powstała, bo poczuł się zbulwersowany wizytą Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu w dniu, kiedy nikt inny nie miał tam wstępu.

Robert Mazurek już wcześniej współpracował z radiową Dwójką. Razem z Jerzym Kisielewskim prowadził tam "Piątki z Mazurkiem i Ksielem". Jego wywiady ukazują się w "Dzienniku Gazeta Prawna", a felietony pojawiają się w weekendowym dodatku "Rzeczpospolitej" "Plus Minus". Przez 20 lat wspólnie z Igorem Zalewskim prowadził rubrykę "Z życia koalicji, z życia opozycji" - ta ukazywała się kolejno w "Nowym Państwie", 'Wprost", "Uważam Rze" i do połowy 2018 roku w "Sieciach".

Więcej o: