Bracia Figo Fagot z miłosnym uderzeniem w nowym singlu "Karolino (Kocham Cię)"

Królowie pastiszu i dowcipu okraszonego dobrą dawką disco - Bracia Figo Fagot - powracają. 26 czerwca ukazał się ich najświeższy kawałek "Karolino (Kocham Cię)", do którego powstał klip w reżyserii Sławka Pietrzaka.
Zobacz wideo

"Karolino (Kocham Cię") to stylizowana na discopolową balladę nowość od mistrzów prześmiewczej muzyki, którą kochają fani. Nie zabraknie więc solówek na syntezatorach, elektronicznych sampli prosto z najgłębszych odmętów stylu disco polo, tanecznego, choć nieco melancholijnego bitu i ironicznego, zabawnego tekstu z wyrazistą, zaskakującą puentą.

Zobacz też: "Zaraza" Kazika zjada Polskę. "Nie ma nadziei, że tutaj się jeszcze coś zmieni" [RECENZJA] >>

Bracia Figo Fagot pragną miłości. "Melodia słaba, tekst jeszcze gorszy. Tak trzymać"

Utworowi towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka, utrzymany w charakterystycznym dla Braci Figo Fagot stylu. Jest swojsko, wesoło i tak, jak lubią fani Braci - średnio, na całe 30 procent.

 

Fani w komentarzach nie kryją zachwytu:

Melodia słaba, za to tekst jeszcze gorszy, tak trzymać, chłopaki.
Nie miałem wielkich oczekiwań i jak zwykle się nie zawiodłem. Jest średnio, czyli dobrze.
No i myk, piękny powrót do przeciętnej klasyki! Ch*jowe i wpada w ucho, na to czekałem!

Bracia Figo Fagot to znani reprezentanci muzyki humorystycznej, a przy tym wyjątkowo ironicznej. Ich hity, takie jak "Bożenka", "Hot dog" czy "Heteromagnes" zyskały milionową widownię i przyniosły sporą rozpoznawalność. Piotr Połać, znany także z kapeli Darmozjady, i Bartosz Walaszek, autor znanych animacji, takich jak "Blok Ekipa" czy "Kapitan Bomba", w rolach braci Fabiana i Szymona Barłosiów czują się jak ryby w wodzie. Ich muzyka, nawiązująca do disco-polo i nie tylko, gości na imprezach w całej Polsce.

Bracia Figo Fagot mają na koncie współpracę z wieloma muzykami, takimi jak Popek, Stachursky, Czesław Mozil czy popularny producent hip-hopowy Sir Michu.

Więcej o: