Piotr "Kuba" Kubowicz nie żyje. Artysta Piwnicy pod Baranami miał 64 lata

Piotr "Kuba" Kubowicz nie żyje - wokalista, kompozytor i aktor związany z Piwnicą pod Baranami zmarł 29 czerwca.

Piotr "Kuba" Kubowicz urodził się 18 lipca 1955 roku w Rabce. Od 1997 roku był związany z Piwnicą pod Baranami. W Piwnicy Kubowicz przygotował widowisko oratoryjne do modlitewnych wierszy Rainera Marii Rilkego, z własną muzyką, zatytułowane "Godzinki". Artyści Piwnicy pod Baranami pożegnali wczoraj swojego przyjaciela krótko: "Dzisiaj nad ranem, w dniu swoich imienin odszedł nasz wspaniały Artysta - piosenkarz, kompozytor, aktor - Piotr "Kuba" Kubowicz. Żegnaj, Piotrze".

Piotr "Kuba" Kubowicz nie żyje. Ostatni artysta przyjęty do Piwnicy pod Baranami przez Skrzyneckiego

Studiował na Wydziale Wokalnym Gdańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie śpiewu profesora Jerzego Szymańskiego, ale dyplom obronił u niego w Bydgoszczy, po 12 latach. W 1977 roku wziął udział w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Antoniego Dworaka w Karlovych Varach, na którym zdobył III nagrodę. Pracował m.in. w Teatrze Muzycznym w Gdyni, śpiewał w Zespole Estradowym Marynarki Wojennej "Flotylla" w Gdyni i wiedeńskiej Operze Kameralnej. Do Piwnicy pod Baranami dołączył jako ostatni artysta zaangażowany jeszcze przez jej twórcę Piotra Skrzyneckiego.

Podczas koncertów Kubowicz wykonywał utwory, w których śpiewał słowa polskich poetów, takich jak Ignacy Krasicki, Konstanty Ildefons Gałczyński, Bolesław Leśmian czy Czesław Miłosz. Można było go wiele razy usłyszeć także jak interpretuje twórczość Bułata Okudżawy. 

 
Więcej o: