Julia Wieniawa i jej nowy teledysk. "Trochę jak w piosenkach Billie Eilish, taki dark pop"

"SMRC" to kolejny singiel, który zaśpiewała Julia Wieniawa. W sieci pojawił się teledysk do utworu wyprodukowanego przez Wojtka Urbańskiego.
Zobacz wideo Studio Ż [materiał partera]

Poprzedni singiel Wieniawy - taneczny numer "Nie muszę" - pokrył się właśnie podwójną platyną. Tym razem aktorka i wokalistka prezentuje zupełnie inny klimat.

Julia Wieniawa i jej nowy teledysk. "To piosenka o odrzuceniu"

Jak piszą twórcy, w warstwie muzycznej utwór to przestrzenna elektronika, miejscami eksperymentalna. Obie zwrotki i refreny wzbogaca ponad minutowa partia skrzypiec w wykonaniu Magdaleny Laskowskiej. Za produkcję singla "SMRC", podobnie jak przy platynowym "Nie muszę", odpowiada Wojtek Urbański (autor muzyki), natomiast za aranżację oraz bass Michał Sarapata. Teledysk wyreżyserował Przemek Dzienis. 

 

- "SMRC" zarejestrowaliśmy wspólnie z Julią na samym początku naszej współpracy. Później na wiele miesięcy trafił "do szuflady", aż do dziś, kiedy wreszcie możemy zaprezentować go szerszej publiczności. "SMRC" i wcześniejszy singiel "Nie muszę" dopełniają się, dając pełny obraz naszych muzycznych horyzontów i wrażliwości artystycznej - mówi Urbański, a Julia Wieniawa opowiada:

To piosenka o odrzuceniu, osamotnieniu oraz sposobie radzenia sobie z sytuacją wykluczenia. Może ona występować na mniejszą skalę, kiedy poddawani jesteśmy surowej, często niesprawiedliwej ocenie najbliższego otoczenia, naszych bliskich. Występuje też w sytuacji, kiedy mówimy o wykluczeniu całych grup społecznych. Remedium na to jest druga zwrotka, która snuje przewrotną wizją zwycięstwa, może nawet wzięcia symbolicznego odwetu…

Wśród pierwszych komentarzy fanów Wieniawy jest wiele pozytywnych. Pod teledyskiem można przeczytać m.in. "Zupełnie inny klimat niż dotychczas. Mega ciekawie", "Trochę jak w piosenkach Billie Eilish, taki dark pop...", "Tekst mojej idolki Mery". Autorką słow do "SMRC" jest Mery Spolsky.

Julia Wieniawa dała się poznać jako młoda aktorka obecna w popularnych produkcjach serialowych (np. "Rodzina.pl"), coraz częściej można zobaczyć ją także na wielkim ekranie ("W lesie dziś nie zaśnie nikt", "Sala samobójców: Hejter"). Na swoim Instagramie ponad 1,7 miliona obserwujących - znalazła się na czwartym miejscu rankingu "Forbes Woman": Najlepsza marka osobista w Polsce. Pod koniec 2016 roku do sprzedaży trafił album "Flirtini: Heartbreaks & Promises Vol. 3", na którym znalazł się utwór Julii Wieniawy i Zeppy Zepa zatytułowany "Na zawsze". Singiel okazał się sporym sukcesem, co zaowocowało podpisanym w czerwcu 2017 roku kontraktem płytowym między Wieniawą a wytwórnią Kayax.

Wojtek Urbański to kompozytor i producent muzyczny. Współtwórca głośnego projektu RYSY. Jego muzyka była wykorzystywana w filmach "Boże ciało" oraz "Hejter". Był dwukrotnie nominowany do nagrody Fryderyk (w kategoriach: Debiut Roku i Muzyka Filmowa), jest autorem muzyki do serialu "Ultraviolet" w reżyserii Jana Komasy i Sławomira Fabickiego. Współpracował także z Krzysztofem Skoniecznym, tworząc muzykę do spektaklu „Magnolia”, a także z Justyną Święs, Wojtkiem Mazolewskim, Anitą Lipnicką, Zbigniewem Wodeckim i wieloma innymi cenionymi artystami polskiej sceny muzycznej i filmowej. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej, współpracował m.in. z Eweliną Marciniak, pracował m.in. dla Teatru Powszechnego, Teatru Wybrzeże, Teatru Rozrywki i Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Więcej o: