"Ponad tęczą". Polscy artyści niosą pomoc potrzebującym i dołączają do akcji "Nadzieja"

Wszystko zaczęło się od książki-cegiełki, czyli akcji charytatywnej "Nadzieja". Książki, która niesie pomoc, a cały dochód ze sprzedaży jest przekazywany ośrodkom pomocy społecznej dla osób starszych, najbardziej dotkniętych przez pandemię. Książka powstała całkowicie społecznie, wszystkie zaangażowane w nią osoby i podmioty pracowały charytatywnie.

W ślad za pisarzami i pisarkami, poszli artyści muzyczni i tak powstał projekt Nadzieja All Stars - "Ponad tęczą". 

 

"Ponad tęczą" śpiewają gwiazdy: Hanna Banaszak, Kuba Badach i wielu innych 

Za aranżację utworu odpowiada wybitny aranżer i dyrygent Krzysztof Herdzin, a polską wersję tekstu światowego hitu "Over the rainbow" napisał poeta, autor tekstów wielu polskich piosenek Jacek Cygan. W utworze swoich głosów użyczyły najznamienitsze nazwiska polskiej sceny muzycznej - łącznie w nagraniach udział wzięło 21 osób!

W utworze "Ponad tęczą" usłyszymy: Kubę Badacha, Hannę Banaszak, Urszulę Dudziak, Igora Herbuta, Zuzę Jabłońską, Natalię Kukulską, Marcina Maciejczaka, Alicję Majewską, Grzegorza Markowskiego, Adama Nowaka, Małgorzatę Ostrowską, Anię Rusowicz, Mietka Szcześniaka oraz Mariusza Patyrę na skrzypcach. Sekcję instrumentalną nagrali Krzysztof Herdzin (keyboard), Michał Dąbrówka (perkusja), Robert Kubiszyn (kontrabas), Krzysztof Lenczowski (wiolonczela), Dawid Lubowicz (skrzypce), Mateusz Smoczyński (skrzypce) oraz Michał Zaborski (altówka).

"Nadzieja" - książka, która pomaga. 8 lipca spotkanie autorskie

Książka "Nadzieja" zrodziła się z połączenia tego najbardziej ludzkiego z ludzkich uczuć - nadziei - i najbardziej ludzkiej z ludzkich potrzeb, potrzeby pomagania. Dochód z jej sprzedaży pomaga potrzebującym, a muzyka ma pomóc tej książce i jeszcze bardziej rozszerzyć krąg pomagających.

Książka "Nadzieja", której autorami są m.in. Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Wiesław Myśliwski, Ewa Lipska, Andrzej Stasiuk, Mariusz Szczygieł, Magdalena Grzebałkowska i Joanna Bator trafi do sprzedaży 8 lipca, ale można ją już zakupić w przedsprzedaży na empik.com i kulturalnysklep.pl, a w formie ebooka na publio.pl. Kup książkę-cegiełkę i wesprzyj akcję już dziś!

Partnerzy akcji: Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Agory i Empik.

A w środę 8 lipca o godz. 19:00 w studiu Empiku w ramach e-spotkań autorskich na żywo w cyklu #premieraonline pojawią się autorzy książki "Nadzieja". O akcji charytatywnej porozmawiają Małgorzata Rejmer, Ilona Wiśniewska oraz Adam Wajrak.

Więcej o: