Zaskakujące powroty do Trójki. "Jeśli sytuacja się powtórzy, odejdę po raz trzeci"

Tomasz Michniewicz z radiowej Trójki odszedł 10 lat temu, postanowił jednak wrócić do rozgłośni. Na samym początku usłyszymy go w poniedziałkowym "Klubie Trójki", jednak to nie będzie jego jedyna audycja. Dziennikarz podkreśla, że już dwa razy rezygnował z pracy w Polskim Radiu przez polityków mieszających się w media publiczne. Michniewicz zapewnia, że jeśli to się powtórzy, odejdzie po raz kolejny.
Zobacz wideo

Tomasz Michniewicz odszedł z Trójki w 2010 roku, kiedy dyrektorem rozgłośni był Jacek Sobala. Teraz dziennikarz wraca na antenę III Programu Radia Polskiego, by poprowadzić poniedziałkowe wydanie "Klubu Trójki", pracuje też nad autorską audycją. Ta ma pokazywać Polskę "w globalnym kontekście" - podaje press.pl. Dziennikarz chce uzmysłowić słuchaczom, jak wydarzenia na świecie wpływają na sytuację w Polsce oraz to, jak decyzje podejmowane przez nas w kraju wpływają na ludzi w innych zakątkąch globu. 

Tomasz Michniewicz wraca do Trójki

Michniewicz zdecydował się na powrót do redakcji Trójki, bo widzi w tym radiu "budujący się 'ruch oporu' " wobec upolitycznienia mediów publicznych w Polsce. - Trójka to dla mnie najlepsza redakcja radiowa w Polsce. Obserwuję kolejne powroty świetnych dziennikarzy - mówił w rozmowie z wirtualnemedia.pl. Tłumaczy, że od kiedy dyrektorem anteny został Kuba Strzyczkowski, zaobserwował wyraźną zmianę na lepsze w jakości programów politycznych na antenie: - Trójka wraca do pionu, bardzo mi się to podoba.

Nim Michniewicz odszedł z Trójki w 2010 roku, zajmował się projektem "Trójka przekracza granice", zajmował się też produkcją programów o Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii. Od 2013 do 2016 roku prowadził audycję "Reszta świata" w radiowej Jedynce - odszedł z pracy, kiedy dyrektorem został Rafał Porzeziński.

Teraz Michniewicz deklaruje:

Dwukrotnie już odchodziłem z Polskiego Radia, w obu przypadkach gdy polityka wchodziła do redakcji i bez pardonu łamała zasady dziennikarskiej niezależności. Raz za kadencji PO, raz za PiS. Jeśli sytuacja się powtórzy, odejdę po raz trzeci, nie będę się wahał ani chwili. To samo zresztą zapowiada Kuba Strzyczkowski, więc najwyżej oddamy karty razem.

W międzyczasie Michniewicz pracował w Radiu Zet, z rozgłośnią rozstał się w marcu 2020. Obecnie pracuje też nad dwoma programami telewizyjnymi i kończy pisać książkę, która ukazać ma się jesienią. Wcześniej wydał reportaże "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata", "Świat równoległy", "Samsara", "Gorączka. W świecie poszukiwaczy skarbów" i "Swoją drogą". Na antenie Trójki mamy go usłyszeć już w najbliższy poniedziałek.

Więcej o: