Taco Hemingway, PRO8L3M, DJ Chwiał i Jedynak zakładają wspólne wydawnictwo. Zagadka rozwiązana

PRO8L3M, Taco Hemingway, DJ Chwiał i Jedynak zakładają własną oficynę wydawniczą. Rozwiązała się tym samym zagadka tajemniczych wpisów udostępnianych na Instagramie przez artystów.

Na Instagramie PRO8L3M i Taco Hemingway’a od kilku dni pojawiały się posty z oznaczeniem konta 2020.loading. To z kolei rozpoczęło dyskusję, na temat wspólnego projektu artystów. Dziś w południe okazało się, na czym polegać będzie wspólna działalność muzyków.

2020 - niezależna wytwórnia muzyczna Taco Hemingwaya, PRO8L3M, DJ Chwiała i Jedynaka 

PRO8L3M, Taco Hemingway, DJ Chwiał i Jedynak założyli własne, niezależne wydawnictwo muzyczne. Artyści łączą siły i zaczynają działać jako nowy label pod szyldem 2020.

 

"2020 to niezależny kolektyw wydawniczy. Myślimy nowocześnie. Działamy dynamicznie i nieszablonowo, przygotowując artysto?w do wejścia we wszystkie aspekty działalności na rynku muzycznym. Zamieciemy mocniej niż MMXX" - napisano na oficjalnej stronie wydawnictwa.

Zobacz wideo Do jakich tytułów warto wrócić tego lata? Wakacyjne polecajki

Po wejściu na stronę 2020.works okazuje się, że Label 2020 jest "spadkobiercą" wytwórni RHW Records. W zakładce "Współprace" można przeczytać, że artyści mieli już wpływ na wydanie niektórych muzycznych produkcji. Dotyczy to albumów TACONAFIDE, Dwóch Sławów, Otsochodzi czy Niewidzialnej Nerki. 

2020 ma na swoim koncie kilka własnych wydawnictw. Pod szyldem wytwórni ukazały się krążki "Art Brut 2" PRO8L3Mu, "Hologram" Gverilli czy "47playground" Okiego, wydane już w tym roku. 

Więcej o: