Radio Nowy Świat. Wojciech Mann powitał słuchaczy: To nie jest stara Trójka, to nie jest Nowa Trójka, to jest RNŚ

Internetowe Radio Nowy Świat wystartowało 10 lipca o 6:00 rano. Pierwszą w historii audycję poranną rozgłośni, nazwaną "Poranna Manna", poprowadził Wojciech Mann.

- Dzień dobry Państwu, dziś jest piątek 10 lipca. Wiadomości przedstawi Piotr Ławnicki - powiedział  Wojciech Mann. Po serwisie informacyjnym rozpoczęła się audycja Manna. 

Wojciech Mann wita słuchaczy Radia Nowy Świat piosenką The Beatles

- Ja się nazywam Wojciech Mann, siedzę w studiu pewnego radia. To nie jest stara Trójka, to nie jest Nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat - powiedział na początku audycji Mann. Prezenter przyznał, że zastanawiał się, jaką piosenką zacząć swój program "Poranna Manna", i postanowił postąpić, jak zaznaczył, "banalnie". Z głośników popłynęły dźwięki "All you need is love" zespołu The Beatles.

Oprócz Manna prowadzącymi codzienną poranną audycję będą Beata Grabarczyk, Katarzyna Kasia, Eliza Michalik i Grzegorz Markowski. W sumie zespół tworzący Radio Nowy Świat razem ze współpracownikami liczy 60 osób. Wiele z tych osób było wcześniej związanych z Programem Trzecim Polskiego Radia.

Zobacz wideo Jak to wszystko się zaczęło? Historia listy przebojów Trójki

Radio Nowy Świat online - gdzie słuchać? >>

Radio Nowy Świat startuje. Online Wojciech Mann i początkujący radiowcy

Jak zapowiadają twórcy, na antenie nie będzie polityków ani reklam. Skąd pieniądze na działalność? Rozgłośnia ma się utrzymywać z wpłat słuchaczy. Gdy w kwietniu ruszyła zbiórka, organizatorzy zakładali, że do zrealizowania założeń potrzebne było 250 tys. zł miesięcznie. Pieniądze szybko zaczęły wpływać, szczególnie po aferze w Trójce związanej z unieważnieniem Listy Przebojów Programu Trzeciego. Do tej pory zebrano ponad 1,8 mln zł, a deklaracje dotyczące comiesięcznych wpłat są na poziomie ponad 650 tys. złotych miesięcznie.

Oprócz znanych głosów słuchacze Radia Nowy Świat poznają także zupełnie nowych dziennikarzy i prezenterów. Magda Jethon w trakcie przygotowań do startu zapowiedziała, że misją nowej stacji będzie wychowanie nowego pokolenia profesjonalnych radiowców. W pierwszych tygodniach działania RNŚ gospodarzami pasma w ciągu dnia ma być pięć osób wybranych przez redakcję w czasie konkursu młodych talentów.

Radio Nowy Świat - ramówka na cały tydzień >>

Radio Nowy Świat to internetowa rozgłośnia spółki Ratujmy Trójkę - wśród założycieli są m.in. Magda Jethon, Wojciech Mann i Jan Chojnacki. Początkowo start był zaplanowany na 26 czerwca, ale trzeba było go przełożyć, ponieważ u jednego z członków redakcji potwierdzono zakażenie koronawirusem. Osoby, które miały styczność z zakażonym, przeszły testy na obecność wirusa - wyniki były negatywne.

Więcej o: