Radio Nowy Świat - gdzie i jak słuchać? Pierwszą audycję zacznie Wojciech Mann

Od piątku 10 lipca nadawanie rozpocznie Radio Nowy Świat. Rozgłośnia założona została w większości przez byłych pracowników Trójki Polskiego Radia. Gdzie będzie można posłuchać nowego radia?
Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy

Dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia zdecydowali się uruchomić Radio Nowy Świat. Ich decyzja zbiegła się z anulowaniem Listy Przebojów Programu Trzrciego z dnia, kiedy wygrał Kazik z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój".

Radio Nowy Świat startuje już w piątek - pierwszą audycję poprowadzi Wojciech Mann

Pierwsza audycja Radia Nowy Świat zostanie wyemitowana w piątek 10 lipca. O godzinie 6:00  poprowadzi ją dziennikarz Wojciech Mann. W ramówce nowej rozgłośni znajdą się audycje muzyczne i publicystyczne. Są to między innymi:

  • "Mała Kawa" Wojciecha Manna,
  • "Muzyka bardzo poważna" Krzysztofa Grabowskiego,
  • "Dzieci bluesa" Jana Chojnackiego,
  • "Zamach na dziesiątą muzę" Zbigniewa Zamachowskiego.

Na antenie usłyszymy również m.in. Marcina Kydryńskiego, Kubę Badacha, Andrzeja Poniedzielskiego, Jerzego Sosnowskiego oraz Wojciecha i Bartosza Waglewskich.

Radio Nowy Świat - gdzie i jak słuchać?

Nowej rozgłośni będzie można posłuchać na oficjalnej stronie Radia Nowy Świat i za pośrednictwem aplikacji Replaio i Patronite Audio. Dodatkowo stację bezpłatnie udostępnią platformy Open FM i WP Pilot. Radia Nowy Świat można słuchać także poprzez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.

- Twórcy Radia Nowy Świat mają szansę na otwarcie nowego rozdziału w historii polskich, kultowych stacji radiowych dostępnych w nowoczesny sposób. Obecność stacji na naszych platformach szybko zapewni legendarnym radiowcom nowe grono słuchaczy, a im samym da dostęp do radia w praktycznie dowolnym miejscu, czasie i na wielu urządzeniach. Radio Nowy Świat to projekt, który powstał z pasji do radia, dlatego bardzo cieszymy się na tę współpracę - komentuje wiceszefowa ds. produktu w WP.pl Joanna Skwarna.

Więcej o: