Radio Nowy Świat ruszyło. Marka Niedźwieckiego nie usłyszymy w ramówce. "Radio się śni, choć nie myślę o nim bez przerwy"

Internetowe Radio Nowy Świat zaczęło nadawanie 10 lipca, tworzy je wiele osób, które odeszły z Trójki po aferze związanej z unieważnieniem Listy Przebojów Programu Trzeciego. Marek Niedźwiecki nie dołączył do zespołu, nie wrócił też do Trójki po zmianie dyrektora. Zamieszcza jednak wpisy na swoim blogu, w których o radiu wspomina - najnowszy opublikował w czwartek.
Zobacz wideo Gdy Niedźwiecki zaczynał, uważano, że jest... za stary

Marek Niedźwiecki odszedł z radiowej Trójki w połowie maja tego roku, po unieważnieniu notowania listy przebojów, którą wygrała piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika. "W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - informował w oświadczeniu prezenter. Od tamtej pory nie ma go na antenie żadnej rozgłośni. Wczoraj na swoim blogu napisał m.in.:

Radio się śni, choć nie myślę o nim bez przerwy. Szkoda, że dziś nie grałem Tonacji, bo bym ją zaczął nową piosenką Petera Cincottiego. "Heart Of The City", to będzie jedna z nowości na mojej liście.

Marek Niedźwiecki nie wrócił do Trójki, nie przeszedł do Radia Nowy Świat

Chociaż wielu potencjalnych słuchaczy Radia Nowy Świat miało nadzieję, że Marek Niedźwiecki podobnie jak m.in. Marcin Kydryński czy Wojciech Waglewski, zasilą zespół internetowej rozgłośni, taka informacja się nie pojawiła. Niedźwiecki nie wrócił również do Trójki, mimo że pojawiały się takie sugestie, a sam dyrektor programowy Kuba Strzyczkowski (zastąpił Tomasza Kowalczewskiego, który unieważnił notowanie listy) mówił, że starał się z nim na ten temat prowadzić rozmowy. 

Strzyczkowski przeprosił także Marka Niedźwieckiego i jego współpracowników, oświadczając na antenie, że ich dobra osobiste zostały naruszone. W ten sposób chciał odpowiedzieć na pismo przedprocesowe pełnomocnika Marka Niedźwieckiego. Nie tego jednak domagał się prezenter LP3. "Ponieważ ani Polskie Radio S.A., ani Pani Prezes Agnieszka Kamińska, ani były Dyrektor Trójki Pan Tomasz Kowalczewski nie przeprosili Pana Marka Niedźwieckiego za stawianie całkowicie nieuprawnionych zarzutów, zgodnie z zapowiedzią złożyłem dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew" - zareagowali prawnicy wieloletniego prowadzącego listę przebojów. W oświadczeniu przekazanym Onetowi podkreślali, że domagają się w imieniu Niedźwieckiego przeprosin na antenie Trójki i na stronach internetowych Polskiego Radia oraz symbolicznej wpłaty po 10 tys. zł od każdej ze stron na fundację wspierającą lekarzy.

Radio Nowy Świat nadaje - gdzie słuchać?

Tymczasem, Radio Nowy Świat zaczęło nadawać 10 lipca o godzinie szóstej rano. Pierwszą poranną audycję poprowadził Wojciech Mann, potem mikrofon przejął Marcin Nogaś. - To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat - brzmiało jedno z pierwszych zdań wypowiedzianych przez Manna na antenie.

Nowej rozgłośni będzie można posłuchać na oficjalnej stronie Radia Nowy Świat i za pośrednictwem aplikacji Replaio i Patronite Audio. Dodatkowo stację bezpłatnie udostępnią platformy Open FM i WP Pilot. Radia Nowy Świat można słuchać także poprzez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay. Niestety, pierwszego dnia pojawiły się problemy z odbiorem.

Radio Nowy Świat - ramówka na cały tydzień >>

Więcej o: