(Nie)spodzianka - Taco Hemingway zapowiada nową płytę. Jest pierwszy singiel!

"Jarmark" - tak Taco Hemingway zatytułował płytę, która - jak właśnie zapowiedział, ukaże się jeszcze w tym roku. Tytuł pierwszego singla to natomiast "Polskie tango".

Taco Hemingway zapowiedział kolejny album dość niespodziewanie - czego po nim akurat mogliśmy się spodziewać. W mediach społecznościowych pojawiła się informacja o albumie "Jarmark", który ma mieć premierę latem tego roku i jest promowany świeżym singlem "Polskie tango".

Taco Hemingway - "Polskie tango". Posłuchaj nowego singla'

Za "Polskie tango" jest odpowiedzialna nowopowstała wytwórnia 2020. Zaledwie dwa dni temu dowiedzieliśmy się, że PRO8L3M, Taco Hemingway, DJ Chwiał i Jedynak założyli własną oficynę wydawniczą. "2020 to niezależny kolektyw wydawniczy. Myślimy nowocześnie. Działamy dynamicznie i nieszablonowo, przygotowując artystów do wejścia we wszystkie aspekty działalności na rynku muzycznym. Zamieciemy mocniej niż MMXX" - napisano na oficjalnej stronie wydawnictwa.

 

Ostatnio Taco Hemongawy pojawił się także gościnnie w utworze z płyty "Kundel" Artura Rojka.  - W piosence pojawia się fragment krytykujący hip hop, ale nie oznacza to, że krytykuję ten gatunek generalnie. Mam swoich faworytów, i na świecie i w Polsce - hip hop nie jest mi obojętny i nigdy nie był. To nie przypadek, że w tej piosence pojawia się Taco Hemingway. Uważam go za jednego z najbardziej interesujących artystów ostatnich lat. Inspiruje mnie, mam pełen szacunek do efektywności pracy, jaką wykonuje, i jej wartości. Cieszę się, że on szanuje też moją muzykę. Ta współpraca to dla mnie ogromna nauka oraz ciekawe doświadczenie i mam nadzieję, że początek czegoś nowego - mówił Rojek o ich współpracy przy numerze "A miało być jak we śnie".

Więcej o: