Radio Nowy Świat. Ilu słuchaczy zgromadziła stacja w pierwszym dniu nadawania?

Radio Nowy Świat ma za sobą debiut na antenie. Na start działania radiostacji czekały dziesiątki tysięcy osób. Ile z nich włączyło RNŚ 10 lipca? Pojawiły się pierwsze dane.
Zobacz wideo

Wirtualna Polska poinformowała, że w aplikacjach i na stronach Open FM i WP Pilot pierwszej audycji w Radiu Nowy Świat, czyli "Porannej Manny", łącznie słuchało prawie 100 tys. osób. "W szczytowym momencie ponad 40% wszystkich korzystających w piątkowy poranek z tej usługi miało włączone Radio Nowy Świat" - czytamy w komunikacie WP. Pamiętajmy, że Nowego Świata można słuchać również w wielu innych aplikacjach, więc wynik słuchalności z pewnością był zdecydowanie wyższy. Chętnych do sprawdzenia RNŚ pojawiło się tak wielu, że występowały problemy z nadawaniem.

Zobacz też: Radio Nowy Świat ruszyło. Marka Niedźwieckiego nie usłyszymy w ramówce. "Radio się śni, choć nie myślę o nim bez przerwy" >>

Radio Nowy Świat dopiero zaczęło nadawać, a już bije rekordy

Jak podaje WP, RNŚ według wstępnych szacunków osiągnęło "najlepszy wynik pojedynczej stacji w historii Open FM", czyli najpopularniejszego polskiego radia internetowego. Póki co nie ma informacji, jak przedstawiają się łączne wyniki stacji za cały dzień. Ekipa Radia Nowy Świat nie ukrywa, że 10 lipca był wyjątkowy. W facebookowym wpisie podsumowującym pierwszy dzień działalności czytamy:

Szanowni Nowoświatowcy, nie jesteśmy pewni, w jaki sposób należałoby zakończyć pierwszy dzień w historii radia, więc zrobimy to tak, jak potrafimy. Dziękujemy. Dziękujemy za to, że przez cały dzień dawali Państwo wyraz swojej obecności przy głośnikach. Dziękujemy za Państwa telefony pełne wzruszeń i setki maili, od których pękały nasze skrzynki. Dziękujemy za to, że byli Państwo wrażliwi na każdy dźwięk i głos. Dziękujemy za sto poznańskich rogali. Dziękujemy za to, że niektórym z nas po raz pierwszy od lat zaszkliły się oczy.

Radio Nowy Świat. Gdzie słuchać?

Radio Nowy Świat zaczęło nadawać 10 lipca o godzinie szóstej rano. Pierwszą poranną audycję poprowadził Wojciech Mann. - Ja się nazywam Wojciech Mann, siedzę w studiu pewnego radia. To nie jest stara Trójka, to nie jest Nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat - powiedział na początku audycji Mann. Dziennikarz przyznał, że zastanawiał się, jaką piosenką zacząć swój program "Poranna Manna", i postanowił postąpić, jak zaznaczył, "banalnie". Z głośników popłynęły dźwięki "All You Need Is Love" zespołu The Beatles.

Nowej rozgłośni, finansowanej przez patronów zbiórki w serwisie Patronite, można posłuchać na oficjalnej stronie Radia Nowy Świat i za pośrednictwem aplikacji Replaio i Patronite Audio. Dodatkowo stację bezpłatnie udostępnią platformy Open FM i WP Pilot. Radia Nowy Świat można słuchać także poprzez aplikacje mobilne w Android i iOS, a w WP Pilot także w Windows i Xbox oraz z wykorzystaniem Chromecast i Airplay.

Więcej o: