Radio Nowy Świat lepsze niż BBC Online. Są oficjalne wyniki słuchalności z pierwszego dnia

Radio Nowy Świat podzieliło się w mediach społecznościowych oficjalnymi wynikami słuchalności w pierwszym dniu w eterze, czyli 10 lipca. Podawana na początku liczba 100 tys. słuchaczy ostatecznie jest ponad cztery razy większa - a i tak brakuje danych z kilku miejsc.
Zobacz wideo

Tuż po zakończeniu nadawania RNŚ 10 lipca Wirtualna Polska podała, że za pośrednictwem stron Open FM i WP Pilot stacji słuchało 100 tys. osób, co dało zresztą rekordowy wynik w historii Open FM. W niedzielę na facebookowym profilu Radia Nowy Świat pojawił się wpis podsumowujący pierwszy dzień działania - zaprezentowane w nim dane imponują.

Zobacz też: Radio Nowy Świat ruszyło. Marka Niedźwieckiego nie usłyszymy w ramówce. "Radio się śni, choć nie myślę o nim bez przerwy" >>

Radio Nowy Świat poszło na pół miliona

"Liczyliśmy, liczyliśmy i policzyliśmy" - pisze ekipa RNŚ. W dniu debiutu stacji 266 tys. unikalnych użytkowników słuchało jej za pośrednictwem strony internetowej nowyswiat.online. Kolejne 100 tys. UU włączyło radio poprzez Open FM. Dalej - 70 tys. UU w Replaio Radio i 15 tys. w aplikacji Patronite Audio. To razem 451 tys. słuchaczy, jednak na tych liczbach nie koniec. Przygotowaną przez The House of Code aplikację Radia Nowy Świat, dostępną na iOS i Androida, pobrano ponad 41 tys. razy. 

Mało tego - zgodnie z informacjami od obsługującej streaming firmy Revma, 10 lipca Radio Nowy Świat osiągnęło wyższy wynik niż BBC Online. Aplikacja RNŚ w AppStore w ciągu 24 godzin trafiła na pierwsze miejsce w kategorii Rozrywka. "Nie dysponujemy danymi dotyczącymi słuchalności w ramach dwóch dodatkowych aplikacji, ośmiu platform, nc+ oraz Telewizji Toya. Zdajemy sobie sprawę z tego, że część słuchaczy "migrowała" w związku z problemami technicznymi, jednak nawet po uwzględnieniu tego zjawiska, statystyki wprawiają nas w osłupienie" - czytamy we wpisie na Facebooku. Można zatem podejrzewać, że w dniu premiery RNŚ słuchało sporo ponad pół miliona osób.

Jak zapewniła radiowa ekipa, trwają prace nad zwiększeniem liczby serwerów, które "pozwolą na utrzymanie stabilności strony nawet w czasie wzmożonego ruchu". "Okazało się bowiem, że zainteresowanie Radiem Nowy Świat zaskoczyło nie tylko nas" - dodali.

Radio Nowy Świat. "To nie jest nowa Trójka"

Założone przez byłych dziennikarzy Trójki Radio Nowy Świat zaczęło nadawać 10 lipca o godzinie szóstej rano. Pierwszą poranną audycję, "Poranna Manna", poprowadził Wojciech Mann. - Ja się nazywam Wojciech Mann, siedzę w studiu pewnego radia. To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat - powiedział na początku audycji Mann. Dziennikarz przyznał, że zastanawiał się, jaką piosenką zacząć swój program "Poranna Manna", i postanowił postąpić, jak zaznaczył, "banalnie". Z głośników popłynęły dźwięki "All You Need Is Love" zespołu The Beatles.

Więcej o: