Eminem w nowym utworze krytykuje rząd USA i osoby nienoszące maseczek. "Będę przez was leżeć w trumnie"

Eminem i Kid Cudi połączyli siły w piosence "The Adventures of Moon Man and Slim Shady". Podczas gdy wyluzowany Kid Cudi rapuje w niej głównie o osobistych przeżyciach, Eminem do typowych raperskich przechwałek dokłada wersy m.in. o pandemii koronawirusa.

Utwór "The Adventures of Moon Man and Slim Shady" to wynik zaskakującej współpracy między Kidem Cudim a Eminemem, który ujrzał światło dzienne w piątek. W tekście Eminem postanowił uderzyć w amerykański rząd i to, jak radzi on sobie z pandemią koronawirusa. Dostało się też samym Amerykanom, którzy niechętnie przestrzegają zaleceń takich jak np. noszenie maseczek w miejscach publicznych.

Eminem: W rządzie banda półgłówków, połowa z nas chodzi jak podczas apokalipsy zombie

Raper w swojej zwrotce mówi m.in.: "W rządzie mamy bandę półgłówków/Połowa z nas chodzi jak podczas apokalipsy zombie/Druga połowa jest po prostu wk**wiona, nie nosi masek, tylko sobie kpi/I tym sposobem w końcu zarazisz się od nich tym g*wnem" ("Bunch of half-wits up in office/Half of us walking around like a zombie apocalypse/Other half are just pissed off and don't wanna wear a mask and they're just scoffing/And that's how you end up catching the sh*t off 'em").

 

Eminem nieco karykaturalnie, ale jednak celnie dodaje też: "Na zakupach właśnie użyłem tego samego koszyka, co wy/Teraz leżę w pier***onej trumnie przez wasze kasłanie ("I just used the same basket as you shopping/Now I'm in a fuckin' casket from you coughin'"). USA biją rekordy pod względem dziennych liczb zachorowań na koronawirusa. W sobotę testy na COVID-19 wykazały pozytywne wyniki dla 66 tys. osób. 

Zobacz też: Koronawirus w USA. Floryda pobiła Nowy Jork w dobowej liczbie nowych przypadków >>

Eminem rapuje, Trump zakłada maseczkę?

W niedzielę media obiegło zdjęcie prezydenta Donalda Trumpa, który po raz pierwszy od początku pandemii pokazał się publicznie w maseczce. Założył ją w czasie wizyty w wojskowym szpitalu. Przez wiele miesięcy amerykańska głowa państwa bagatelizowała sprawę i, wbrew zaleceniom ekspertów, odmawiała zasłaniania ust i nosa. Z tego powodu Joe Biden nazwał go "durniem".

Donald Trump po raz pierwszy publicznie założył maseczkęDonald Trump po raz pierwszy publicznie założył maseczkę Fot. Patrick Semansky / AP Photo

Niektórzy użytkownicy Twittera żartują, że prezydent USA podjął decyzję o założeniu maseczki po tym, jak posłuchał zwrotki Eminema w "The Adventures of Moon Man and Slim Shady". "On ma za dużą moc. Sprawił, że Trump wreszcie założył maseczkę" - napisała jedna z fanek rapera.

Eminem nie po raz pierwszy wbił szpilę Donaldowi Trumpowi. W 2017 roku dissował go w głośnym freestyle'u, gdzie twierdził m.in.: "Powinniśmy docenić Obamę, bo teraz mamy kamikadze, który pewnie rozpęta nuklearny holokaust/A kiedy dramat się zacznie, on będzie w swoim zatankowanym samolocie czekał, aż wszystko ucichnie/(...) Tak, on zdecydowanie chce nas rozbić, bo nie może znieść faktu, że się go nie boimy". Rok później doszło do tego, że artystę przesłuchiwał Secret Service. W piosence "Framed" z albumu "Revival" doszukał się bowiem gróźb wobec córki prezydenta, Ivanki Trump.

Czytaj więcej: Eminem został przesłuchany przez agentów Secret Service. Bo rapował o Ivance Trump >>