Taco Hemingway z utworem "Polskie Tango" bije własny rekord odtworzeń na Spotify

W piątek Taco Hemingway zaprezentował nowy utwór - "Polskie Tango", który już po pierwszej dobie od publikacji został najczęściej słuchaną piosenką na Spotify. Raper tym samym pobił rekord ustanowiony przez siebie w 2019 roku.

"Polskie Tango" miało premierę w piątek 10 maja. Zaledwie 12 godzin od premiery utworu, użytkownicy Spotify odsłuchali piosenkę aż 559 456 razy.

 

Dzienny rekord odtworzeń na Spotify dla utworu "Polskie Tango"

W sobotę, po pierwszej pełnej dobie w streamingu, "Polskie Tango" Taco Hemingwaya zanotowało aż 578 301 odsłuchań. Tym samym jest to nowy dzienny rekord odtworzeń na platformie Spotify w Polsce. Na YouTube utwór ten ma już 6,8 mln wyświetleń (dane z 15 lipca). "Polskie Tango" to pierwszy singiel z płyty "Jarmark" Taco Hemingwaya. Raper na razie nie zdradził zbyt wielu szczegółów na temat nowej publikacji. Wiadomo tylko, że premiera ma mieć miejsce w lecie 2020 roku.

Poprzedni rekord ustanowiony został w 2019 roku. Wtedy utwór "W piątki leżę w wannie" duetu Taco Hemingwaya i Dawida Podsiadło został odtworzony 406 963 razy.

Ostatnie rekordy na Spotify pokazują, że Polacy najchętniej słuchają polskich raperów. Wśród dziesiątki najpopularniejszych artystów w 2019 roku w Polsce, aż sześć miejsc zajęli artyści wykonujący rap. Najwyższe miejsca w zestawieniu zajęli Taco Hemingway, Bedoes oraz Tymek.

Zobacz wideo Do jakich tytułów warto wrócić tego lata? Wakacyjne polecajki cz. 2 [Popkultura Extra]
Więcej o: