L.U.C. skomponował dżingiel dla Radia Nowy Świat. W ekipie kolejne nowe nazwiska

Radio Nowy Świat nadaje od 10 lipca i nie przestaje się rozkręcać. Do redaktorskiej drużyny dołącza dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz oraz mocna ekipa wyłoniona w konkursie Młode Talenty. W stworzeniu identyfikacji muzycznej stację wsparł natomiast L.U.C.
Zobacz wideo

Kto słucha RNŚ, ten na pewno zapoznał się już z charakterystyczną identyfikacją dźwiękową radia. Częściowo jest za nią odpowiedzialny Łukasz Rostkowski, znany szeroko jako L.U.C. Artysta napisał na Instagramie tuż przed startem Radia Nowy Świat: 

Miałem zaszczyt pomóc w tym pospolitym radiowców ruszeniu i skomponowałem oraz wyprodukowałem część identyfikacji dźwiękowej radia. Wśród różnych motywów usłyszycie też jeden, który możecie skojarzyć ;). Trzymam kciuki za przyszłość niezależnego radia, które utrzymywane będzie przez społeczność wspaniałych słuchaczy. Cieszę się, że tylu dobrych dziennikarzy znalazło swoje nowe miejsce.
 

Radio Nowy Świat rośnie w siłę

Serwis WirtualneMedia.pl poinformował, że do radiowej ekipy złożonej z niemal 60 osób już niebawem dołączy Jacek Nizinkiewicz, związany do tej pory z "Rzeczpospolitą". - Złożyłam mu propozycję, bardzo się ucieszył. Przypomnę, że Jacek Nizinkiewicz w przeszłości był prezenterem muzycznym - powiedziała serwisowi Magda Jethon. Nizinkiewicz ma poprowadzić pasmo muzyczne w każdy piątek w godzinach 20:00-22:00.

Redaktorską obsadę radia zasilają też młodzi zdolni, wyłonieni spośród 1500 osób, które wzięły udział w konkursie Młodych Talentów. - Zostanie z nami Mateusz Andruszkiewicz, który już prowadzi na stałe sobotnią audycję „Nie tylko hip-hop”. Stale współpracować z Radiem Nowy Świat będzie także Kinga Krasuska. Jej audycja "Miłomuzomania" została bardzo dobrze przyjęta przez słuchaczy - mówiła Jethon. W kolejce są też finaliści konkursu sprawdzający się w ramach audycji "Próbny lot".

Radio Nowy Świat. "To nie jest nowa Trójka"

Założone przez byłych dziennikarzy Trójki Radio Nowy Świat zaczęło nadawać 10 lipca o godzinie szóstej rano. Pierwszą poranną audycję, "Poranna Manna", poprowadził Wojciech Mann. - Ja się nazywam Wojciech Mann, siedzę w studiu pewnego radia. To nie jest stara Trójka, to nie jest nowa Trójka, to jest Radio Nowy Świat - powiedział na początku audycji Mann. 

W dniu debiutu stacji 266 tys. unikalnych użytkowników słuchało jej za pośrednictwem strony internetowej nowyswiat.online. Kolejne 100 tys. UU włączyło radio poprzez Open FM. Dalej - 70 tys. UU w Replaio Radio i 15 tys. w aplikacji Patronite Audio. To razem 451 tys. słuchaczy, jednak na tych liczbach nie koniec. Przygotowaną przez The House of Code aplikację Radia Nowy Świat, dostępną na iOS i Androida, pobrano ponad 41 tys. razy.

Zobacz więcej: Radio Nowy Świat lepsze niż BBC Online. Są oficjalne wyniki słuchalności z pierwszego dnia >>

Więcej o: