To już 10 lat! One Direction świętują okrągłą rocznicę powstania zespołu

23 lipca 2020 to bardzo ważna data dla fanów One Direction na całym świecie - wtedy bowiem wypada 10. rocznica założenia zespołu. Z tej okazji Sony Music przygotowało moc atrakcji dla fanów grupy, stęsknionych za ukochanymi wokalistami.

10 lat temu na zawsze zmieniło się życie piątki nastolatków, którzy wcześniej postanowili spróbować sił w muzyce i przyszli na castingi do programu "X Factor". 23 lipca 2010 roku, na koniec drugiego etapu przesłuchań, Simon Cowell stwierdził, że chciałby ich zobaczyć w jednym zespole. Tym samym Zayn Malik, Liam Payne, Niall Horan, Louis Tomlinson i Harry Styles stworzyli boysband o nazwie One Direction - żaden z nich nie spodziewał się, że stoi u bram niewyobrażalnego sukcesu. 

One Direction weszli na scenę 10 lat temu. To świetna okazja do wspomnień

Podsumujmy: blisko 200 zdobytych nagród, cztery światowe trasy koncertowe, ponad 200 mln sprzedanych płyt na całym świecie, z ponad 21 mld (!) odtworzeń na wszystkich platformach streamingowych. Tylko w 2019 roku zespół wygenerował ponad 3,6 mld odtworzeń na wszystkich platformach online. Dlatego (i nie tylko dlatego) jasne jest, że chociaż od czterech lat każdy z członków One Direction robi prężną karierę solową, nie można zapomnieć, jak to wszystko się zaczęło. Z okazji 10. rocznicy powstania 1D wytwórnia Sony Music ma w zanadrzu wiele niespodzianek.

Już dziś o godzinie 13.00 uruchomiona zostanie specjalna strona internetowa "10 lat One Direction", która będzie wciągającym, interaktywnym doświadczeniem. Witryna przyjmie formę osi czasu przedstawiającej historię grupy, od pierwszego przesłuchania aż do momentu zawieszenia działalności zespołu. W jednym miejscu znajdzie się archiwum teledysków, występów telewizyjnych, materiałów zakulisowych i innych rzadko dotychczas dostępnych treści.

 

Fani będą mogli również wygenerować na stronie własny mixtape, który zostanie spersonalizowany w zależności od sposobu indywidualnej interakcji każdego fana z treścią witryny. Umożliwi także łączenie się z wybranymi serwisami streamingowymi i zapisywanie playlist na ich kontach.

Nowe, jubileuszowe wideo "10 Years of One Direction" stworzone z okazji rocznicy zostanie opublikowane dziś o godzinie 17.00. Film będzie dokumentował najważniejsze wydarzenia z kariery zespołu. Od momentu założenia w programie "X Factor" po wydanie singla "History". Będą w nim fragmenty teledysków, występów i filmów dokumentujących zdarzenia zza kulis. Zobaczymy tu szczególną relację, jaką One Direction mają ze swoimi fanami.

To nie koniec niespodzianek od zespołu. O godzinie 20.00 w serwisach muzycznych pojawi się nowe wideo do piosenki "What Makes You Beautiful" w jakości 4K, a przez kolejne cztery dni publikowane będą kolejne odświeżone klipy grupy: "Live While We’re Young", "Story Of My Life", "Steal My Girl" oraz "History".

28 lipca od godziny 16.00 fani zespołu otrzymają 24-godzinny dostęp do koncertu ze stadionu San Siro w Mediolanie, który zarejestrowano w czerwcu 2014 roku.

W ramach obchodów na platformach streamingowych zostaną opublikowane odświeżone EP-ki, b-side’y, rzadko publikowane utwory, remiksy, nagrania na żywo i akustyczne wersje piosenek zgrupowanych w jednym miejscu, aby fani mogli je ponownie odkryć. Zaplanowane są również ekscytujące aktywności w serwisach streamingowych, w tym tworzenie i aktualizowanie playlist.

Zobacz wideo
Więcej o: